13.09.2012, Matěj Mayer

JUN: CHM - CEB 6:3 - Ani třetí zápas nevyšel

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Juniorům Českých Budějovic nevyšel ani třetí zápas v sezoně a stále mají na kontě pouze jeden bod. Ve čtvrtečním utkání nestačili na Chomutov na jejich ledě v poměru 6:3. Největší rozdíl však udělala třetí třetina, ve které domácí skórovali třikrát. Pozitivem mohou být tři vstřelené branky Českých Budějovic, protože dosud skórovali ve dvou zápasech pouze jednou. O dva body se zasloužil David Bílek (1+1).

Zápas lépe začali domácí, kteří ve třetí minutě mohli jít do vedení. To bylo po faulu Václava Paška nařízeno trestné střílení. Domácí ovšem selhali v zakončení a výhodu nevyužili. Co se nepovedlo v trestném střílení, se povedlo o 2. minuty později. Václav Pašek byl vyloučen a domácí trestali. David Kämpf si připsal první branku v zápase. Druhý gól přidali Piráti v desáté minutě. Po zásahu hostujícího gólmana se puk dostal k Dareku Hejcmanovi, který kličkou zvyšoval na 2:0. Hostům se do přestávky podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Přísloví nedáš-dostaneš, platilo v tomto případě naprosto stoprocentně. Po přečíslení domácích, kteří nevyužili a netrefili prázdnou branku, se na druhé straně hřiště prosadili hosté. Konkrétně David Bílek, který skóroval z dorážky. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí Piráty.

Do druhé třetiny aktivněji naskočili hosté. Několik střel na začátku druhé dvacetiminutovky Českým Budějovicím gól nepřinesl. Naopak Piráti se nadechli ve čtyřiadvacáté minutě. Marek Račuk ujel hostujícím obráncům, ovšem skóre zápasu nenavýšil. O minutu později se Severočeši radovali. Další akce v podání Marka Račuka a gól z hole Jana Hammerbauera znamenalo opětovné navýšení vedení domácích o dva góly. Druhý gól hosté vstřelili na přelomu utkání, ve třiatřicáté minutě. Do útoku se dostala úderná formace Jihočechů zesílena o přesilovou hru. V přesilovce se nadvakrát z dorážky trefil Emil Švec. Po druhé třetině byl stav zápasu podobný, jako po první části. Pouze o jeden gól, pro domácí Piráty.

Na začátku poslední části se opět aktivněji prezentovali hosté. Domácí brankář Michal Dovina všechny pokusy lapil. Zvýšení náskoku Severočechů přinesla čtyřiačtyřicátá minuta. Marek Račuk našel mezírku mezi betony hostujícího gólmana. Hosté zareagovali v osmačtyřicáté minutě. V přesilové hře se trefil Pavel Kolařík. Následovali už pouze góly Pirátů Chomutov. Nejprve v třiapadesáté minutě Jiří Peštuka dobře zpracoval přihrávku a v šestapadesáté minutě uzavřel skóre zápasu Marek Račuk, asi nejhezčí akcí zápasu. Jan Hammerbauer nahrál přes celé útočné pásmo. Přihrávku si zpracoval Marek Račuk a blafákem nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Chomutov porazil České Budějovice 6:3.