19.02.2011, Matěj Mayer

JUN: CHM - CEB 1:4 - Junioři prohráli důležitý zápas

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice prohrálo utkání v Chomutově a vzhledem k tomu, že Kladno vyhrálo, tak mají obě mužstva v současné době na svém kontě stejně bodů. Junioři budou muset do konce sezóny ještě zabrat. Sobotní zápas hráči HC České Budějovice začali dobře, po první třetině vedli 1:0. Pak ale utkání ztratili a Chomutov si třemi brankami ve třetí třetině dokráčel k zisku tří bodů. Jedinou branku hostů dal Aleš Ježek.
V první třetině se hráči neoťukávali, ale naopak šli do zápasu zostra. Byli jsme svědky mnoha vyloučení. Hra se přelévala ze strany na stranu a ani jeden tým se nemohl prosadit. Až v devatenácté minutě šli do vedení Budějovičtí. Chomutovský Korim se vracel z trestné lavice, ale bohužel nezachytil přihrávku do brejku. Odražený kotouč se dostal k Semrádovi, který jej nahrál volnému Aleši Ježkovi. Ten prostřelil chomutovského gólmana příhodu. Druhá třetina se nesla v duchu té druhé. Chomutovští ale už ve dvacáté čtvrté minutě vyrovnali, když se jim podařilo využít přesilovku. Po přihrávce od Mály se prosadil Roman Chlouba. V tu samou minutu ujel obraně chomutovský Csanyi, ale byl faulován. Za tento faul bylo nařízeno trestné střílení. Bohužel mužík tento nájezd neproměnil. Do konce třetiny se už hra spíše přelévala ze strany na stranu. Když ani mužík s Heindlem. Kteří jeli sami na brankáře neproměnili svou šanci, skóre zůstalo 1:1. Do třetí třetiny vstoupili Budějovičtí bez respektu a s odhodláním. Chomutovským juniorům se nejenže podařilo, jejich útoky ubránit, ale navíc přidali i další branky. V padesáté první minutě se prosadil Jaroslav Kůs. Ten vystřelil z levého kruhu a střela prolítla brankářovi mezi betony. O dvě minuty později vstřelil svůj druhý gól Roman Chlouba. Najel si do mezikruží, zpracoval Ptáčníkovu přihrávku a nekompromisně zavěsil. Chomutovská gólová smršť se zakončila v padesáté šesté minutě, kdy o konečném skóre rozhodl Jan Rutta. Rutta si najel do pravého kruhu, kam mu nahrál Jaroslav Kůs. Počkal si, zamířil a vystřelil k pravé tyči. Brankář Hrubec neměl šanci. Chomutov si tedy připsal další tři body za výhru 4:1.