04.02.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB - KLA 5:4. Vítězství díky hvězdné pětiminutovce

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali v zápase s Kladnem věc, která se často nevidí. Po druhé třetině prohrávali již 0:3, ale díky úsilí a snaze se jim podařilo ve třetí třetině během čtyř minut zápas pěti góly otočit a dovést do vítězného konce 5:4. Hvězdou z domácím dresu byl obránce Josef Klement, který se podílel svými přihrávkami hned na čtyrech brankách českobudějovického týmu.

V začátku utkání byli lepší spíše hosté. Pak byl vyloučen domácí Liška a v přesilové hře měl velkou šanci dvakrát Lukáš Kužel, Hnízdil byl v obou případech úspěšnější. Pak fauloval Klement a domácí šli do třech. V přesilové hře pět na tři měl obrovskou šanci Antonín Melka, který minul prázdnou domácí klec. Pak byla hra spíše nudná, bylo málo střel. V 10. minutě střílel po přihrávce Rouska Petr Koblasa, ale brankář hostů byl úspěšnější. Poslední náznak šance měl v závěrečné minutě Marek, ale jeho zadovku brankář Pucholt vyrazil a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá třetina byla poznamenána velkým množstvím vyloučených hráčů. Tento stav evidentně více svědčil Kladenským. Nejprve o sobě dali vědět domácí. Jakub Babka trefil bekhendovu střelou tyčku kladenské branky. Ovšem to bylo na dlouhou dobu vše a začali úřadovat hosté. K první brance jim pomohla přesilová hra a pověstný mantinel u rolby. Hnízdil si sjížděl za branku za nahozeným pukem, ale ten se odrazil před prázdnou branku, kde s ním Antonín Melka neměl žádnou potíž. Druhou branku dalo Kladno vzápětí. Využilo přitom chyby domácí obrany, kdy oba obránci byli za brankou. Volného prostoru využil opět Melka. Našel volného Milana Douderu, který bezchybně zakončil. Vzápětí hráli Kladenští přesilovou hru a slavili potřetí. Kužel vystřelil z mezikruží, jeho střelu Hnízdil vyrazil k volnému Antonínu Melkovi a ten vstřelil svůj druhý gól v zápase. Melka byl vůbec při velké chuti a tak si za minutku, v další akci, orazítkoval tyčku. Zbytek třetiny se již hlavně vylučovalo a hra nebyla plynulá. Za zmínku stojí jen nájezd domácího Šaršoka na kladenskou branku, který Pucholt vychytal. Druhou třetinu vyhrálo zaslouženě Kladno 3:0.

Třetí třetina byla nevídaná. Domácí předvedli něco hodně nečekaného. Po druhé třetině to vypadalo, že je o vítězi zápasu jasno. Ovšem domácí předvedli, že ani stav 0:3 nemusí znamenat konec zápasu. I ve třetí třetině totiž pokračoval trend vylučování hráčů a tentokrát z toho těžili domácí. Jako první se trefil Ondřej Liška. Ten dorazil do branky puk po střele Ježka.To bylo při přesilovce 4 na 3.O pár vteřin později, při pokračující přesilovce, se trefil Jan Předota. Přesně o minutu později tečoval Aleš Ježek střelu Klementa a bylo vyrovnáno. To ovšem zdaleka nebylo vše. Stále ještě při přesilovce dorážel do branku puk Jaroslav Šaršok. Nenasytní domácí byli při chuti a tak se rozhodli výsledek ještě pojistit další brankou. Jejím autorem byl opět Aleš Ježek a dokonal tak obrat v zápase. Domácí dali pět branek během necelých čtyř minut! To už nevydržel kladenský brankář Pucholt a nechal se vystřídat. To Kladno uklidnilo a podařilo se mu dát kontaktní branku. Jejím autorem nebyl nikdo jiný než Antonín Melka. Kladno se v závěru snažilo o vyrovnání, ale jeho snahu zmařil faul Strnadela v závěru třetiny. Domácí si za skvělou poslední třetinu zasloužili tři body. Ukázali, že zápas se nevzdává, ale dohrává se do posledního hvizdu.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): Zápas byl trošku hektický. Bylo dost vyloučených a to se nám nelíbilo. První část byla vyrovnaná, ale ve druhé části jsme to nezvládli a dostali jsem tři góly. Ve třetí třetině jsme nechali za trest sedět pět hráčů a dohráli jsme na tři řady. V delší přesilovce se nám podařilo skórovat. Za stavu 2:3 bylo vidět, že to soupeřem otřáslo, ale my jsme ještě dokázali dál skórovat, což bylo skvělé a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.