15.01.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - CHM 1:4 - Junioři nestačili na Chomutov

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice se příliš nevyznamenalo v utkání s Chomutovem na domácím ledě. Na páteční výhru nyní navázalo prohrou. Utkání od začátku patřilo hostům, kteří se brzy dostali do dvoubrankového náskoku a nepomohlo ani snížení z hole Jakuba Marka. Do konce zápasu ještě České Budějovice kapitulovali dvakrát a utkání tedy skončilo porážkou 4:1.

První třetina začala velmi divoce. Už v čase 3:46 padla v utkání první branka do sítě domácích. První střelu Hrabáka ještě brankář Kantor vyrazil, ale na druhý pokus Františka Mály už byl krátký - 0:1. Chomutovským stačilo jen 23 sekund a navýšili své vedení v zápase. Roman Chlouba nabil na modrou čáru Janu Ruttovi a ten Kantora propálil v krátkém sledu podruhé - 0:2. České Budějovice ale nesložily zbraně a snažily se nepříznivý vývoj otočit. První krůček k tomu učinil hned v 6. minutě Jakub Marek, který pohotově překonal Příhodu ve skrumáži před brankou - 1:2. V 9. minutě mohl hostům dvoubrankový náskok vrátit Kolčava, ten pálil tvrdě od modré, ale pouze do tyče. Chomutov se i tak přeci jen dočkal. Při přesilové hře si Pinka vyměnil puk s Tomášem Bartejsem jehož projektil tečovaný hloučkem před brankou skončil za zády Kantora - 1:3. Hosté si vytvořili ještě pár slibných šancí a byli v první třetině lepším mužstvem. Další branky však do konce první dvacetiminutovky nepadly a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Druhé dějství bylo velmi nudné, hrálo se téměř bez šancí a divákům se hokej příliš líbit nemohl. Chomutov navíc navýšil svůj náskok poslední brankou zápasu. Ve 49. se po přihrávkách Bartejse a Rutty dostal k puku Jakub Mužík a překonal Kantora počtvrté - 1:4. Domácím se nedařilo proměňovat šance a do konce utkání se brankově již neprosadili. Nepomohl ani Time - out v posledních minutách hry. Poslední třetina byla také velmi vyhecovaná. Do potyček se zapojili zejména domácí Ježek se Sumerauerem a hostující Kolčava a Hofmeister. Ani to však nic nezměnilo na konečném výsledku 1:4, kterým hosté zaslouženě zdolali domácí tým.