Banes Motor České Budějovice
01.10.2022, Michal Špírek, FOTO: BÍLÍ TYGŘI

Dorostenci sehráli bláznivý zápas v Liberci, nakonec v přestřelce padli

Doslova hororový vstup do zápasu zažili dorostenci na ledě Liberce, když v 7. minutě prohrávali už 0:4! Pak se ale motoráci probrali a do posledního dějství vstupovali už jen s jednogólovou ztrátou za stavu 6:5 pro domácí. Ti si nakonec body vzít nenechali.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří po dvou zásazích Davida Rozsívala a po příspěvcích Vasyla Špilky a Imricha Maxina brali vysoké vedení 4:0 už zkraje zápasu. Třetí gól v šesté minutě dokonce způsobil to, že se z českobudějovické branky pakoval Lukáš Pytel, za nějž nastoupil Albert Schacherl. Zhruba v polovině úvodní dvacetiminutovky zůstal na ledě ležet po tvrdém hitu liberecký Průšek, který se za asistence spoluhráčů dobelhal na střídačku. Do utkání se ale po krátké pauze vrátil. Ani on však nezabránil první brance Motoru v zápase z hole Matyáše Humeníka.

Ani ne třicet sekund do druhého dějství navyšoval náskok zkompletováním hetriku mladičký David Rozsíval. Na něj o pár minut později navázal trefou Tomáš Prokůpek. Pak ale začala gólová smršť hostů, kteří se zásahy Matyáše Humeníka, Vojtěcha Aulického, Adama Prušáka a Dominika Postla dostali na dostřel jedné branky.

Před závěrečnou dvacetiminutovkou proběhla změna také v libereckém brankovišti, když v něm Ferdinand Macourek vystřídal do té doby chytajícího Štěpána Bogače. Poté Tygrům vícebrankové vedení vrátil dvěma trefami Marek Šťástka. V závěru snižující Tomáš Lukeš tak už jen upravoval na konečných 8:6.

Ohlasy po zápasu

Milan Plodek (trenér Liberce): „Čtrnáct vstřelených gólů muselo být pro diváky atraktivní podívanou. Pro trenéry už to taková paráda není, ale klukům jsem říkal, že hokej se hraje pro potěšení diváků. Za stavu 6:1 jsme bohužel polevili a soupeř neměl co ztratit a začal bruslit. Bogač nás v těch chvílích podržel, takže mu smolný pátý gól vůbec nevyčítáme. Před závěrečnou dvacetiminutovkou jsme chtěli dát týmu nový impulz, takže šel do branky Ferdinand Macourek. Zápas už jsme si pak pohlídali a hráli svůj hokej."

Rostislav Kadlec (as. trenéra Motoru): „Začátek utkání nám vůbec nevyšel, ale ve druhé třetině jsme se dostali na dosah jednoho gólu. Bohužel ale rozhodla sedmá branka Liberce, kdy se kotouč odrazil od brány a poté od zad našeho gólmana. Sice jsme prohráli, ale klukům patří můj obdiv za to, že bojovali až do konce. "

Sociální sítě

Branky a nahrávky: 12:03 Hečko (Mařík, Přibyl; 5/4), 22:53 Hřebejk (Nedorost, Šrámek; 5/5), 34:37 Mařík (Lev, Přibyl; 5/4) –...

Branky a nahrávky: 23:55 Kříž (Bystřický; 5/4) – 25:25 Hurt (Malínek, Polák; 5/4), rozh. náj. Hurt.