20.10.2022, Adéla Hejdová

DOR: JIH-CEB 4:3 - Dorostencům Motoru po prohře s Duklou unikly tři body

Po reprezentační pauze odehráli dorostenci zápas s jihlavskou Duklou. Bohužel se jim nepodařil úvod zápasu, kde hned po několika minutách dostali gól. Potom už se nedokázali dostat do vedení a Jihlavští měli vždy jednogólový náskok. Ve třetí třetině hráči Motoru nevyužili hry bez brankáře a prohráli tak 3:4.

V sobotu se dorostenci Motoru utkají na domácím ledě s Pardubicemi.

Do začátku zápasu nevstoupili českobudějovičtí hráči moc dobře. Hned ve třetí minutě domácí využili přesilovky, kdy se trefil po nahrávce Macka a Chlubny Robert Váňa. V osmé minutě se hosté po faulu Jakuba Šími dostali do oslabení, ale i přesto se přečíslení dva na jednoho Alanovi Šimonovi vydařilo, trefil horní roh Uhrinovy branky a srovnal tak skóre. Netrvalo dlouho a Dukla se dostává po střele Adama Veselského do vedení. Dvě minuty na to, dokázala Dukla navýšit díky přesné trefě Tobiase Chlubny skóre na 3:1. Hosté pak měli příležitost využít dvou přesilovek, ale nevyužili. Osm vteřin před koncem první třetiny snížil stav na 3:2 po nahrávce Postla Štěpán Hoch.

Do druhé dvacetiminutovky domácí vstoupili s gólovým náskokem. Oba celky měli několik šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Až v desáté minutě druhé třetiny zvýšil náskok domácích Matěj Vildomec. Pět minut před koncem druhé třetiny vstřelil druhou branku hostů Matyáš Humeník. Do šaten odcházel českobudějovický celek s jedno gólovou ztrátou.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla hned dvě oslabení českobudějovickému Motoru. I přesto, že se jim oslabení podařilo uhlídat, nezvládli skóre dorovnat a prohráli 4:3.

Jakub Venc (HC Dukla Jihlava): Pro nás to byla těžká situace před utkáním, pohled na tabulku pro nás nebyl vůbec příjemný. Proběhla reprezentační přestávka, kdy jsme potrénovali a já jsem moc rád, že se to dnes zlomilo. Snad nám to dá potřebnou energii a navážeme na tyto výkony. Povedla se nám první třetina, bohužel jsme ale v závěru první třetiny udělali blbou chybu. To samé se opakovalo poté ve druhé třetině, kdy jsme v závěru opět udělali hloupou chybu a soupeř byl zase na dostřel. Jsem rád, že jsme to vybojovali ve třetí třetině. Klobouk dolů před klukama, doufám, že na to navážeme.

Milan Dančišin (HC Motor České Budějovice) : Už to, že jsme hráli tady (v CZ LOKO Aréně) a ne v Humpolci o něčem svědčilo. Bohužel dnes rozhodla přesilovka 5 na 3, kterou jsme měli dvě minuty, ale gól jsme nedali. Nicméně dnes za mě nevyhrál lepší tým.