26.03.2022, Adam Pavlíček

ČF4: Série pokračuje. Motor proti Dynamu poprvé padl

Čtvrtfinálová série mezi Motorem a Pardubicemi poprvé přinesla prohru českobudějovického týmu. Stalo se tak po aktivním nástupu do utkání hostujícího klubu. Ten po sedmi minutách vedl již o dvě branky. Svěřenci Jaroslava Modrého se aktivně snažili soupeřův náskok dohnat, nicméně z branky se radovali až ve třetí třetině a ke srovnání stavu nedošlo. Série tedy míří znovu na jih Čech, hned v pondělí se Motor utká proti Pardubicím od 17:00 a bude chtít proměnit druhý mečbol.

Dynamu se povedlo to, co mu předchozí zápasy nešlo. Dvanáct sekund po úvodní buly tečoval střelu od modré Matěj Paulovič a poslal domácí do vedení. Potřebná voda na pardubický mlýn přinesla ještě aktivnější začátek tohoto celku. Do nájezdu mohl jít Hecl, ale Šenkeřík na obranné modré čáře předvedl pohotový zásah a vybojoval puk do českobudějovického držení. Frodl si na opačné čáře s úvodními pokusy Motoru poradil bez výraznějších problémů. Pardubice se dostaly do tlaku v přesilové hře, která přišla se začátkem šesté minuty. A početní převahu přetavily v branku. Dobrou přihávku dostal Matěj Paulovič a tentokrát využil prostoru ke střele do pravého horního růžku. Hrachovina se nestačil proti dobře směrovanému pokusu přemístit. V druhé polovině třetiny převzal otěže Motor a byl aktivnějším celkem. Největší možnost měl na holi Karabáček. Frodl si nicméně s jeho pokusem zblízka poradil. Na hostující svatyni pak směřovalo několik dobrých pokusů, cestu do branky ale žádný z nich nenašel.

Po příchodu z kabin jsme málem byli svědky dalšího rychlého gólu. Českobudějovičtí hráči mohli snížit. Dobrý pokus si připsal Ondráček a následně samostatný únik neproměnil Voženílek. Ve stejné herní situaci na opačné straně záhy nestačil na Hrachovinu Hecl. Dále se hrál velmi aktivní a pohledný hokej, šance byly k vidění na obou stranách. Více jich měl jihočeský klub, nemohl ale stále najít recept na Dominika Frodla, po jehož zákrocích se často kotouč povaloval na brankovišti. A snížení nepřišlo ani v přesilové hře chvíli před koncem prostředního dějství. V ní si svěřenci Jaroslava Modrého nevytvořili výraznější šanci.

Smazat dvougólové manko, to byl jasný cíl hostujících hráčů do posledních dvaceti minut. Aktivní začátek na sebe vzal Milan Gulaš a Lukáš Pech. Pálil první jmenovaný, jeho střela se těsně otřela jen o tyč Frodlovy dobře postavené svatyně. Ve 46. minutě fauloval tvrdě mladík Koffer budějovického Bučka, který byl ale po chvíli v pořádku, oklepal se a nakonec tedy vybojoval pro svůj tým přesilovku. V ní Pardubičtí faulovali znovu a Motor dostal k dispozici hru v pěti proti třem. Chvíli po vhazování nastala před brankou trma vrma. V ní se nejlépe zorinetoval Daniel Voženílek a rozradostnil početný kotel českobudějovických příznivců - 2:1. Domácí se ovšem postarali o velkou odpověď. Kaut se po návratu z trestné lavice zapojil do hry a v přečíslení poslal dobrou přihrávku na Lukáš Anděla, který zamíchal s kotoučem a v rychlosti zasunul puk do branky. Opět to tedy bylo o dvě přesné trefy. S koncem zkoušeli hosté hru s odkrytými zády. Nápor přispěl ještě ke zmírnění stavu, když se z úhlu prosadil Michal Vondrka. Víc už toho České Budějovice nestihly, prohrály tak první zápas v sérii.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobrou první třetinu. Poté byl zápas vyrovnaný, možná jsme měli i trochu štěstíčko, které nám v prvních třech zápasech chybělo. Kluci zápas odpracovali, odmakali a tímto jim chci poděkovat. Ten zápas skončil a my se připravujeme na další, sérii chceme určitě přivést zpět sem do Pardubic.“

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): „Bylo to určitě kvalitní utkání s fantastickou kulisou, mělo to náboj, plno osobních soubojů. My jsme udělali víc chyb, pár malých detailů jsme neudělali tak, jak děláme a stálo nás to utkání. Pardubice jsou klub s velkou tradicí a hrdostí a jen tak se nepoloží. Říká se, že poslední krok je nejtěžší a soupeři blahopřejeme k vítězství.“