27.10.2006, David Lukeš, Filip Junek

CEB - VSE 4:3 - Těžce vydřené vítězství

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD si připisují další vítězství, tentokrát nad posledním celkem tabulky ze Vsetína. Výhra se ale nerodila lehce, bojovní Valaši byli Jihočechům vyrovnaným soupeřem a v závěru svedli tuhou bitvu o bod. Vítěznou branku vsítil Petr Gřegořek, který se ještě v závěru zapsal do statistik zápasu desetiminutovým trestem.
První třetina začala svižně a zpočátku byla i velmi zajímavá. Vsetínští rozhodně nebyli v úvodu bojácní. Do první velké příležitosti utkání se dostal Tomáš Kucharčík, po zmatku okolo domácího brankoviště. Možnost předvést se už od úvodní minuty dostal dnes domácí brankář Jan Chábera. Další možnost skórovat měl Dubec. Šanci mu připravili ve výborně sehrané přesilové hře Rob s Berzinsem. Dubec ale sám mezi kruhy napálil jen budějovického gólmana. HC MOUNTFIELD kontroval také v početní výhodě. Kapitán Sailer nejprve vybídl k rozvlnění sítě za finským brankářem Šimánka a za okamžik i Tomana. Další zajímavou akcí se předvedl Jří Šimánek. Probil se až k zakončení, ale ztroskotal na Vehviläinenovi. Druhá desetiminutovka už byla nezajímavá. HC MOUNTFIELD hrál nečistě, tedy často po zásluze pouze ve čtyřech. Vsetín se naopak nedokázal prosadit proti pozorné obraně Budějovic.

Jak končila první třetina, začala druhá, ale v opačných rolích. Vsetín v oslabení nepouští MOUNTFIELD na dostřel. Nejsledovanějším hokejistou následujících okamžiků byl Viktor Hübl. Ale čí zásluhou? Vak skvěle zadovkou poslal do úniku Veselého, který byl nemilosrdně zahákován. Sudí Polák bez váhání zkřížil paže nad hlavou – trestné střílení! Ze středového kruhu se rozvážně rozjel Viktor Hübl, zmátl brankáře Vsetína a poslal puk po ledě k tyči – 1:0. Po obdržené brance se žlutozelení hosté vrhli do útoku. Po ose Demel – Stantien se sám před Cháberou zjevil Sakrajda, neuspěl. Vzápětí opět sám před bránou těsně minul tyč domácí klece Dubec. I v Budvar aréně platí otřepané „nedáš – dostaneš“. Ve středním pásmu Hübl šikovně prodloužil na rychlonohého Michala Hudece. Slovenský expres se hbitě na modré vyhnul číhajícímu Bolfovi a zavěsil – 2:0. Další šance Kotrly a Hübla dvoubrankový náskok domácích nezvýšily. Naopak jej snížil a kontaktní gól vstřelil Petr Sakrajda. Vsetínský forvard před Cháberou v přesilové hře tečoval Hrabalovo nahození – 2:1. Velkou šanci vyrovnat zahodil David Květoň. Vypadnuvší kotouč z Cháberovy výstroje do opuštěné brány nedopravil, resp. se netrefil. Vsetín přičichl k bodům a předváděl velmi sympatický výkon, mnohdy zatlačil Jihočechy do defenzivy. V závěru prostředního dějství se MOUNTFIELDU naskytla nadstandardní příležitost opět odskočit na rozdíl dvou branek. Po několika vyloučeních nakonec více jak dvouminutovou přesilovku pěti proti třem využili. Celá pětka domácích tuto situaci výborně vyřešila a Kamil Brabenec střílel skoro do prázdné – 3:1.

Další přesilovou hru využili jihočeští hokejisté v úvodu třetí třetiny a o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Na 4:1 zvyšoval Petr Gřegořek. Už to vypadalo, že domácí pětka odejde po neúspěchu střídat, vždyť Vsetínská hokejová také puk z pásma vyhodila. Jenže „Greg“ se pustil mezi všechny bránící hokejisty, kteří nečekali, že by se drze vydal rovnou na Vehviläinena, který vzápětí po ledě kapituloval počtvrté. Jenže i Vsetín si zahrál proti čtyřem, a to hned 4 minuty.. Faul Posmyka potrestal opět rychlostí a důrazem před brankou Petr Sakrajda - 4:2. Další nebezpečnou akci ukázal David Květoň. Prodral se až do palebné pozice a za záchranou brzdu „zahákl“ Veselý – a domácí jdou opět do čtyř. Pět minut před koncem si přespříliš hleděli exbudějovického útočníka Luboše Roba před Cháberou Vydarený s Gřegořkem. Doslova jej zalehli. Jenže uvolněný prostor využil Armands Berzins a vlil do krve pěti tisícům diváků další adrenalinové napětí – 4:3. Zápas se vyvinul v opravdové drama, když hrubě za vlastní brankou fauloval Toman. Hosté odvolali finskou brankářskou jedničku a hráli v šesti proti čtyřem. Domácí odolali. Solidní výkon Valachů je může těšit, nikoliv však nulový bodový zisk. Jihočeši podruhé v této sezóně porazili Vsetín, tentokrát 4:3.

Armands Berzinš
Rostislav Vlach, asistent trenéra Vsetínská hokejová: Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodlo trestné střílení. Podle mě bylo hodně přísně nařízené. Ztratili jsme trochu síly, ale přesto závěr zápasu patřil nám a já si myslím, že jsme si zasloužili alespoň bod.

Milan Kupka, asistent trenéra HC MOUNTFIELD: Bylo to pro nás těžké utkání, protože všichni od nás očekávali jen vítězství a to je vždy ošidné. Nakonec jsme to ale zvládli a jsem rád, že jsme získali tři body. V první třetině se nám nedařilo, ale utkání jsme rozhodně nepodcenili. Připravovali jsme se velmi poctivě, ale Vsetín hrál prostě dobře. První třetina byla hodně rozhárána díky vyloučením. V závěru zápasu jsme se o výsledek skutečně báli. Chtěli bychom poděkovat divákům za podporu.