MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
01.03.2013, Miroslav Mayer

CEB - VIT 3:0 - Jihočeši udělali první krok k postupu

Č. B u d ě j o v i c e - První zápas předkola play-off se v Budvar aréně lépe vydařil domácímu týmu HC MOUNTFIELD. Jihočeši vstoupili do zápasu s chutí a po celý zápas byli jasně lepším týmem. Podařilo se mu dát tři branky a výborný brankář Pavel Kantor nepustil za svá záda ani jeden puk. Pokračování série se odehraje v Budvar aréně již zítra (17.00).

Překvapivě ne zcela zaplněné hlediště vidělo na úvod zápasu aktivitu od obou mužstev, která ukazovala, že rozhodně nebudou vyčkávat na chybu soupeře. Více práce měl na úvod Kantor, který musel reagovat na nebezpečnou střelu Burgera. Málka pak rozehřály až dvě střely Mertla. Postupně domácí přidali a Málek byl častěji ve styku s pukem, ale vyloženou šanci nemusel řešit žádný z brankářů. První se mohli radovat Jihočeši. Jakub Langhammer našel před brankou najíždějícího Petera Frühaufa a ten se trefil přesně. Vzápětí trefil Rudolf Červený tyčku, když předtím obkroužil branku. Po vstřelené brance narostla domácím křídla a jedna akce střídala druhou. I přes velký tlak se domácím nepodařilo využít jedinou přesilovku v první části a tak po první části vedli Budějovičtí jen o jednu branku.

Svoje útočné choutky si domácí přinesli i do druhé části, když zasypali Málka střelami a nepustili Vítkovice z pásma. Tlak přinesl i druhou branku v síti hostů. Tomáš Mertl projel útočným pásmem a nejprve vystřelil vedle, ale odražený puk pak trefil do branky. Po krátké konzultaci s videorozhodčím byl gól uznán. Po obdržené brance Vítkovičtí pochopili, že musejí změnit styl hry a přeci jen přidali a Kantor si připsal úspěšné zákroky. Největší šanci měli hosté při přesilové hře, když před Kantorem doráželi Káňa a Bartánus. Do konce třetiny se již na skóre nic nezměnilo a tak domácí drželi náskok dvou branek.

Třetí třetinu zahájili hosté přesilovkou, ale Kantora prakticky neohrozili. Hned po skončení oslabeni zahrozili Budějovičtí. Švihálek našel před brankou Frühaufa a ten jen těsně minul. V nájezdu na branku byl faulován Tomáš Mertl a rozhodčí nařídili trestné střílení, ale ten vzápětí Málka nepřekonal. Hosté se dostali do tempa při přesilové hře, ale Kantor stále držel čisté konto. Po skončení přesilovky měli velké šance Klimek a Hruška, ale Kantor ukazoval, že je oporou Jihočechů. Tlak Slezanů sílil, ale přerušil ho faul a přesilovka HC MOUNTFIELD. Ta se později dokonce změnila v přesilovku pět na tři. Výhodu dvou mužů domácí zužitkovali, když odražený puk dorazil za Málkova záda Jiří Šimánek. S blížícim se koncem zápasu hosté hráli nervózněji a nechávali se často vylučovat. Domácí díky tomu hráli přesilovky a konec zápasu se proměnil v jejich exibici. Jihočeši tak po zásluze vyhráli první zápas v sérii.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
12:20 Frühauf Langhammer Knotek
25:23 Mertl Podlešák Suja
54:27 Šimánek Vydarený Květoň

Střely na branku
MOU VIT
Mertl7
Šimánek6
Květoň6
Langhammer4
Švihálek3
Frühauf3
Knotek3
Vydarený3
Dej2
Suja2
Vráblík2
Luňák1
Jank1
Podlešák1
Ptáček1
Kotalík1
Harant1
CELKEM47
Húževka3
Klimek3
Burger2
Voráček2
Hruška2
Bartánus2
Káňa2
Szturc1
Stehlík1
Barinka1
Rehák1
Huna1
CELKEM21

Statistika vhazování
MOU VIT
Langhammer16/21 - 76,2%
Kotalík4/14 - 28,6%
Červený2/5 - 40%
Mertl4/14 - 28,6%
CELKEM31/56 - 55,4%
Szturc1/1 - 100%
Barinka1/1 - 100%
Huna1/1 - 100%
Hruška4/6 - 66,7%
Burger8/15 - 53,3%
Roman6/14 - 42,9%
Húževka4/13 - 30,8%
Káňa0/1 - 0%
Strapáč0/4 - 0%
CELKEM25/56 - 44,6%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD VÍTKOVICE
PAVEL KÁNTOR
Tomáš Mertl
Jiří Šimánek
ROMAN MÁLEK
Rudolf Huna
Jan Káňa
Ohlasy po zápasu
Peter Draisaitl (České Budějovice): "Hráli jsme celkem stabilně, kompaktně po celý zápas. Jen na konci druhé třetiny jsme ztratili několik puků na útočné modré čáře a měli jsme díky tomu problémy. Jinak, na první zápas (série), to byl dobrý výkon. Uvědomujeme si, že v sobotu to nebude lehčí."

Peter Oremus (Vítkovice): "V zápase jsme měli dobré i špatné momenty, špatných ale bylo více. Bez vstřeleného gólu nemůžeme vyhrát. Já pevně věřím, že v sobotu bude agresivita a nasazení z naší strany ještě větší."

Sociální sítě

Před 105 lety se narodil bývalý útočník Bedřich Kouba. V ČB cca 6 zápasů, 2 góly. Ve 2. prodloužení Svazového poháru rozhodl o...

Máte rádi hokej, Motor a sledujete dění v klubu? Nedělá vám problém český jazyk? Láká vás sportovní novinařina? V tom případě...

Zítra se bohužel ještě hrát nebude... ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

21. narozeniny dnes slaví útočník Matěj Toman. Přejeme všechno nejlepší a momentálně hlavně co nejrychlejší uzdravení! ??