MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.02.2019, Adam Pavlíček

CEB - TRE 3:2 - Tři body Motoru přisoudil Babka v závěru utkání

Budvar aréna v rámci 56. kola nabídla střetnutí mezi Motorem a Třebíčí. Dlouho se jednalo o vyrovnaný souboj, který nakonec českobudějovičtí hokejisté rozsekli až v samém závěru, když se trefil Jakub Babka. V pondělí Jihočeši sehrají další utkání, tentokrát jedou do Litoměřic.

Jak už to tak při domácích zápasech Motoru bývá, i v tom proti Třebíči měli domácí hokejisté lepší vstup do utkání než soupeř. První velkou šanci měl Doležal, ovšem ještě neuspěl. Pak sudí vylučoval a speciální formace Budějovických opět zaúřadovala. Lukáš Endál posílal křižnou přihrávku, přičemž kotouč si srazil třebíčský Psota přímo do vlastní branky - 1:0. Stejnou možnost, tedy proměnit početní výhodu, měli i hosté. V pěti proti čtyřem se ale k ničemu nedostali, a tak se pokračovalo za hubeného náskoku Jihočechů. Ke konci první dvacetiminutovky byly k vidění ještě dvě větší šance na obou stranách. Jenže jak Pýcha, tak ani Kratochvíl z dobrých pozic brankovou konstrukci netrefili.

I druhá třetina na svém začátku nabídla dobré šance pro oba týmy. Nejprve mohl skórovat Tomáš Havránek, který stál v optimální střelecké pozici, jenže kotouč nezpracoval vůbec ideálně. V obranném třebíčském pásmu pak mohl skórovat Plášil, ovšem ani on v zakončení neuspěl. Hostující hráči se následně usadili v útočném pásmu a dlouho se snažili o kombinaci a různé střelecké pokusy. Ujal se až ten od Tomáše Havránka, který z první trefil, kam potřeboval. Svěřenci Václava Prospala se dlouho nedostali do výraznější šance, a to ani při hře v pěti proti třem.

A to Třebíč potrestala. Robert Havlát vjel do útočného pásma a nenápadnou střelou rozvlnil síťku za Kváčovými zády. Podobná situace se záhy opakovala také na druhé straně. Opětovně vyrovnaný stav zařídil Martin Novák, jenž se trefil střelou ze zápěstí. Vrátit vedení na domácí stranu mohl Endál společně se spoluhráči z elitní formace. Právě on zavezl kotouč do pásma, kde si Motor vytvořil obrovský závar, zužitkovat jej však nedokázal.

Na úvod posledního dějství ujel domácí obraně Michal Vodný. Kváča svůj beton ale včas natáhl a třebíčskou šanci zlikvidoval. Českobudějovičtí na soupeře tlačili, jenže šance ne a ne přijít. Vědět o sobě dal až Endál, když se z křídla cpal do zakončení. Ovšem Svoboda zaklekl a jeho pokus bezpečně schoval ve výstroji. Jihočeský celek byl stále aktivnější, ovšem hostující obrana se činila. A stejně tak Svoboda v brance. Velkou euforii v Budvar aréně odšpuntoval až Jakub Babka, který se trefil zhruba minutu před koncem.

Ohlasy po zápasu

Václav Prospal (České Budějovice): Pro nás jsou to důležité tři body. Utkání z naší strany nebylo až tak povedené. Dali jsme šťastný první gól, ale bohužel jsme nepřidali druhý a třetí, aby pro nás bylo utkání jednodušší. Malinko jsme přestali hrát a dobře bruslící soupeř toho využil. Cením si, že jsme našli cestu za vítězstvím v padesáté deváté minutě, i když se nám v zápase tolik nedařilo.

Martin Sobotka (Třebíč): Když prohrajete gólem minutu před koncem, tak to zamrzí. Ale odehráli jsme v Budějovicích vyrovnaný zápas a podali jsme dobrý výkon. V závěru jsme nezkušeností udělali chybu, která nás stála body. O ten jeden gól asi byl Motor lepší.

Sociální sítě

28. narozeniny dnes slaví útočník Motoru Vojtěch Tomeček. Gratulujeme a přejeme co nejvíc gólů za Motor! ??

Motor v utkání s Třebíčí padl 0:4. ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

V této sestavě nastoupíme již do třetího přátelského utkání v nové sezoně. Tentokrát na domácím ledě přivítáme HS Třebíč a pokud...

PREVIEW: Dnes od 17:30 hrajeme doma přípravný zápas s Třebíčí ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…