15.02.2019, Dominik Zajan

Konec základní části se blíží. Motor se v sobotu utká s Třebíčí

Konec základní části se nezadržitelně blíží. V sobotu přijede do Českých Budějovic Třebíč, která stále ještě nemá nic ztraceného a zcela určitě bude bojovat. Utkání startuje v 17:00 a vstupenky můžete kupovat zde. Pokud nemůžete dorazit, sledujte duel na Hokejka TV či textově na onlajny.com.

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč nezažívá zrovna povedenou sezónu. Horácká Slavia se nachází na nepostupové desáté pozici se ziskem sedmašedesáti bodů. Na postupové osmé místo ztrácí pouze šest bodů, což znamená, že hokejisté z Vysočiny mají stále ještě šanci na účast ve vyřazovací fázi. Co se týče aktuální formy, Třebíč z posledních pěti zápasů vyhrála hned tři. Nejprve Horácká Slavia překvapivě porazila Vsetín 6:0, následně uhrála dva body v Benátkách za výhru po prodloužení. Jenže pak Třebíč prohrála dvakrát v řadě. Nejprve padla v derby s Jihlavou, poté v Edenu. Ve středu vyhrála nad Přerovem 2:1 po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je Lukáš Nedvídek. Nedvídek má na kontě čtyřiačtyřicet bodů. Dosud nasázel dvacet dva branek a k tomu přidal stejný počet asistencí. Stejně bodů má Silvester Kusko. Ten má na kontě dvacet jedna bodů a dvacet tři asistencí. Nejvíc bodů z obránců má Šimon Szathmáry. Szathmáry vstřelil sedm branek a na dvacet jedna jich přihrál. Do branky Třebíče se staví Dominik Svoboda, který má 93% úspěšnost zákroků.

Sestava z posledního utkání:

Do. Svoboda (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, D. Mikyska, V. Čejka – Havlát, Nedvídek, Süss – T. Havránek, Psota, Vodný – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Mlynář, J. Čejka.

56. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Sobota 16. února, 17:00, Budvar aréna

Z tábora Českých Budějovic

Hokejisté Českých Budějovic zažívají povedené období. Motor vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů. Jihočeši nejprve vyhráli v Prostějove 3:2 po samostatných nájezdech. Poté Motor doma porazil Kadaň 4:1. V posledním zápase před reprezentační přestávkou padl Motor v důležitém utkání s Kladnem. České Budějovice v prvním zápase po reprezentační přestávce rozsekaly Havířov 9:2. A v dosud posledním zápase vyhráli Jihočeši na ledě Ústí 1:0. Motoru se konečně rozstřílela první formace. Především Lukáš Endál. Na marodce však zůstává jeden z nejzkušenějších hráčů, Jiří Šimánek.

Předzápasové okénko Aleše Tottera:

"Nemáme s Třebíči úplně dobrou bilanci, dvakrát jsme s ní prohráli. Stále ještě bojují o play off, takže nutně potřebují vyhrát. Budou hrát jako o život. Mají nejlepší přesilové hry v celé soutěži, dokážou využít nepozornosti při hře. Jsou šikovní v útočném pásmu a zodpovědní v obraně. Mají kvalitní i brankáře. Nám jde rovněž o hodně a myslím si, že se bude jednat o podobné utkání jako v play off. Na jedné ze stran bude převládat po utkání velké zklamání a doufám, že to bude na straně Třebíče."