13.09.2017, Miroslav Mayer

CEB-SLA 5:1 - Motor v prvním domácím zápase dominoval

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Téměř vyprodaná Budvar aréna mohla oslavit výborný vstup Motoru do další sezony. Jihočeši byli v zápase jasně lepším týmem a o vítězi zápasu nebylo pochyb. Budějovičtí nejen dokázali střílet branky, ale jednoho z favoritů soutěže jasně přehrávali a bavili diváky svými kombinacemi. Budějovičtí tak dali ve dvou zápasech deset branek a vedou WSM ligu.

Fanoušci Motoru se konečně dočkali a hned na prvním domácím zápase další sezóny WSM ligy přišli v hojném počtu i díky velmi atraktivnímu soupeři. Obě mužstva svůj první zápas vyhrála vysokým rozdílem a tak se očekávaly gólové hody i v Budvar aréně.

Zapas začal ve vlažnějším tempu a první střely na branku se dočkali Pražané. První šanci Jihočechů měl na svědomí Crowder, ale byl moc blízko branky a Frodl stačil utěsnit svoji tyčku. Motor postupně přebíral aktivitu a chvílemi Slavii svíral před Frodlem jako při přesilové hře. Přesto se dostali k velké šanci hosté, když si Drtina najel na přihrávku od Ondráčka a jeho střela těsně minula tyč. Následovaly dvě šance po sobě nejprve Gába zhatil nájezd Šafránka a na druhé straně si Crowder položil Frodla, ale nestačil posunout puk za brankovou čáru. Poté opět tempo zápasu kleslo a hrálo se více zezadu. Prvního gólu se diváci dočkali po skončení první přesilovky Jihočechů, když se v pásmu dostal k puku Martin Heřman a prostřelil Frodla. Ještě 10 vteřin před odchodem do kabin se měnilo skore. Václav Nedorost našel skvěle najetého Filipa Vlčka a ten trefil bekhendový blafák pod víko. Jihočeši tak vyhráli první část o dvě branky.

Od začátku druhé třetiny se Budějovičtí chopili iniciativy a chtěli navýšit svůj náskok. Nejblíže k tomu bylo při pobytu prvního útoku Motoru který rozebral obranu Slavie, ale nezakončil. Za chvíli byl již ve čtvrté příležitosti Crowder, ale jeho snažení opět něco chybělo. Slavia se sice jen nebránila a vyrážela do rychlých protiútoků, ale většina střel šla mimo branku. Motor skóroval opět vzápětí po nevyužité přesilovce. Od modré se napřáhl Mitch Fillman a trefil pod horní tyčku. Jihočeši byli lepším týmem a hrálo se podle jejich not. Pražené nerezignovali, ale na rozjetý domácí tým nestačili. Hra se srovnala, když Slavia hrála šest minut v kuse přesilové hry, včetně pět na tři, ale domácí se ubránili a co prošlo přes obranu to pochytal Gába.

Budějovičtí ve třetí části kontrolovali hru a měli i nadějné šance na zvýšení. Slavia stále věřila v obrat, ale při přečíslení tři na jednoho vše bravurně vyřešil obránce Kutlák a ukázal tak svoji vysokou kvalitu. Při svojí páté šanci se prosadil i další nováček Timothy Crowder, když prostřelil Frodla od mantinelu. Motor bavil svoje fanoušky svými kombinacemi na jeden dotek a ukazoval, že jeho kvalita bude letos opravdu velká. Netrvalo dlouho a pátá branky byla na světě. Frodl neudržel střelu Fillmana od modré a Martin Novák dotlačil puk do sítě. O vítězi bylo rozhodnuto a hrálo se jen o to, zda Gába udrží čisté konto, či zda Slavia vstřelí alespoň čestný úspěch. Minutu a půl před koncem se trefil Zdeněk Kubica a stanovil tak konečný výsledek na 5:1. Jihočeši vyhráli naprosto zaslouženě.

Antonín Stavjaňa (Motor): "Výsledek vypadá jednoznačně, ale Slavia má dobrý tým, i když se jí zápas nepovedl. Pomohly nám dva slepené góly na konci první třetiny a dobře jsme odbránili dvě oslabení ve třech. Trošku nás jenom mrzí, že jsme v závěru povolili a neumožnili Davidu Gábovi vychytat nulu."

Jan Srdínko (Slavia): "Zápas nám nevyšel. Neměli jsme sice špatný vstup, ale dva slepené góly nás srazily. To se proti takovému soupeři těžko dohání. Za stavu 3:0 jsme trestuhodně promarnili dvě přesilovky pět na tři."