ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.09.2017, Filip Kortus

Útočník Martin Heřman poslal Motor proti Slavii do vedení

Otevřel skóre utkání a stal se tak jedním z klíčových hráčů zápasu. Po vyrovnaném úvodu, ve kterém mohla Slavia jít do vedení, se trefil po ideálním pasu od Roka Pajiče a dostal tak svůj tým do pohody. Martin Heřman mohl být po utkání spokojen. Jeho tým jasně vyhrál a on se na vítězství podílel jednou brankou.

První domácí utkání jste zvládli bez problémů?
Za začátek zápasu musím pochválit Davida Gábu. Vychytal soupeři dvě gólové příležitosti, zachránil nás. To bylo v úvodu velmi důležité. Dostali jsme se do vedení, přidali branku do šatny a značně nás to nakoplo.

Byl jeden z klíčových momentů právě začátek, ve kterém Slavia neproměnila své šance, a vy jste se naopak trefili?
Ano, rozhodně. Dvakrát jsme si je špatně rozebrali a oni nám ujeli. Bylo důležité, že to David zavřel. Možná na nás malinko dolehla nervozita z toho, že hrajeme první domácí zápas před skoro vyprodaným stadionem.

Martin Heřman v zápase

Body: 1 (1+0)
Střely: 2
Hity: 1
+/-: +1
Ice time: 11:29

Další z důležitých momentů byla vaše první vstřelená branka, která vám přinesla klid na hokejky?
Samozřejmě. Kdybychom inkasovali, tak by to nebylo příjemné. Slavia umí bránit a hlídat si výsledek. Naštěstí k tomu nedošlo a první branku jsme dali my.

Celkově vzato jste odehráli velmi povedené utkání. Souhlasíte?
Ve druhé třetině jsme se nechali dvakrát zbytečně vyloučit a museli jsme do tří. Musíme se toho příště vyvarovat, protože by nás to mohlo stát body. Jinak jsme to perfektně odbránili.

Často se před začátkem sezony diskutovalo o tom, že byste měli přidat na důrazu. Při zápase se Slavií se zdálo, že jste dokázali přitvrdit hru. Myslíte si, že se to promítne v ukazateli hitů?
Věřím, že ano. (úsměv) (hity 7:3 pozn. autora)

Co jste říkal návštěvě? Je úžasné, že bylo skoro vyprodáno?
Je to nádhera. Hraji v Budějovicích čtvrtým rokem a musím se opakovat. Je skvělé, jak nás fanoušci pořád podporují a věřím, že jim to letos konečně splatíme postupem do extraligy.

Od nové sezony jsou i ve WSM lize k dispozici rozšířené statistiky. Pracujete s nimi? Využíváte je například k rozboru na další utkání?
Už loni nám pan Jágr dělal podrobnější statistiky, které jsme využívali. Hokej jde neustále dopředu a statistiky jsou toho součást. Někde na to mají daleko vyspělejší techniku, jako například v Liberci. Mají k dispozici opravdu každý detail. Dá se na tom pracovat a je to přínosné.

Sociální sítě

Odchovanec Jáchym Kondelík byl draftován do NHL týmem Nashvillu. Gratulujeme! twitter.com/predsnhl/statu…

Šestnáctiletý obránce Šimon #Kubíček v letošním roce opanoval anketu o Mládežníka sezony a my jsme s ním pro vás připravili na...

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...