ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.10.2017, Dušan Mendel

CEB - PRE 3:0 - Motor zničil Přerov a prodloužil domácí neporazitelnost!

Jeli na zápas přes půl republiky, dostali výprask a vrací se zpátky. Na led Motoru do Českých Budějovic se Přerov trmácel skoro 300 kilometrů a domů se vrací s prázdnou. Jihočeský tým si spravil chuť po nevydařeném středečním zápase na Kladně, porazil Přerov 3:0 a prodloužil tak svou domácí neporazitelnost. Další zápas čeká České Budějovice v pondělí, kdy vyrazí ulovit body na stadion Litoměřic.

Úvodní třetina vnesla více radosti do šatny domácího týmu. I když první velkou příležitost si vypracoval jeho soupeř z Přerova. Šanci trojice hráčů řítících se na jediného zadáka Motoru naštěstí zlikvidoval pozorný Kváča. Hned v zápětí, přesněji ve čtvrté minutě, už se třásly základy celé Budvar arény, když se nejistě vyhozeného kotouče ujal slovinský obránce Žiga Pavlin a nechytatelnou ránou propálil bezmocného brankáře. Další chvíle také patřily zejména celku Budějovic, hodně aktivně působila první lajna s talentovaným útočníkem Tomanem, jenž se svými výkony posunul až do oné nejprestižnější formace. Řadu šancí si vypracoval také Dostálek nebo Galamboš, skulinku mezi Klimešovými betony ale nenašel ani jeden z nich. První dvacetiminutovka přinesla domácím také výhodu přesilové hry, opět se však ukázalo, že tým Motoru nefiguruje mezi nejhůře hrajícími přesilovkáři náhodou. I tak nabídlo prvních dvacet minut zajímavou podívanou se zatím šťastnějším koncem pro hokejisty v modro-červených dresech.

Začátky třetin to je naopak hlavní doména Motoru. Slova trenérů ještě doznívala hráčům v uších, když se s pukem na holi objevil sám před hostující brankou kapitán týmu Zdeněk Kutláka zvýšil tak už na 2:0 pro jihočeský celek. Krušné momenty nastaly pro něj i jeho spoluhráče v zápětí. Vyloučeni byli v půlminutových odstupech hned dva domácí hráči a Přerovu se tak naskytla unikátní příležitost ke zdramatizování zápasu. Ale jak už jsme v zápasech Motoru zvyklí, v přesilovkách se toho děje po málu a ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Budějovice se s dvoubrankovým náskokem spokojit nechtěly a v průběhu druhého dějství si vytvářely množství šancí. Štěstí zkoušel Pajič a sám na branku se dokonce řítil Heřman, ani jeden se však do gólových statistik nezapsal. To samé se ale nedá říct o jejich kanadském kolegovi. Početní výhodu zužitkoval šikovnou tečí Timothy Crowder, kterému před Klimešovu svatyni naservíroval kotouč kapitán týmu Zdeněk Kutlák. Více věcí stojících za zmínku už druhá dvacetiminutovka nenabídla, do kabin se šlo za stavu, kdy na kostce svítil výsledek 3:0.

Motor neúnavně tlačil do soupeře i v poslední části zápasu, ale gól ne a ne přijít. Domácí tým hrál dokonce ve výhodě dvou hráčů navíc, ale aby šance v přesilovce skončila gólem dvakrát v jednom zápase, muselo by se stát něco hodně mimořádného. Příležitosti postupně zahazovali hráči na obou stranách a občas se zdálo, že se hraje spíše na statistiky. Střeleckou smůlu neprotrhl ani útočník Motoru Filip Vlček, o kterém se v poslední době mluvilo zejména v souvislosti s vyřazením z kádru. Tentokrát nastoupil a pomohl svému týmu k výhře 3:0. Velký kus práce odvedl také strážce domácí brány Petr Kváča, který v závěru úspěšně čelil nájezdu přerovského soupeře. Pro celý Motor i bezmála 5700 diváků to tak byla hodně povedená sobota.

Ohlasy po zápasu

Martin Štrba (trenér Motoru): "Jsem spokojený. Krásný zápas i pro diváky. Chci hráče pochválit za předvedenou hru, není jisté, jestli budu u týmu pokračovat dál, takže mě těší, že to kluci odmakali a vyhráli."

Kamil Přecechtěl (trenér Přerova): "Chtěli jsme na kluzišti Motoru urvat nějaký bod. Dostali jsme lacinou první branku, ale do poloviny zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Už několik zápasů nás ale sráží naprosto nulová koncovka. Hráči ale bojovali a nechali v zápase maximum."

Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…