13.10.2017, Klára Červená

Další těžký souboj, na jih Čech dorazí Přerov

Motor má za sebou nervydrásající utkání s Kladnem, ve kterém i přes skvělý start padl 2:4. O něco lépe je na tom Přerov, který ve středu prohrál po samostatných nájezdech mimo jiné i kvůli skvělému výkonu Ondřeje Bláhy, který momentálně hostuje v Havířově. Utkání začíná v 17:00. Vstupenky můžete nakupovat on-line.

Z kraje olomouckých tvarůžků

Zubr před začátkem WSM ligy zásadně obměnil kádr. Zajímavostí je, že na hostování přijal rovných sedm hráčů ze Zlína. Přesto Přerov zažívá sezónu jako na houpačce. Chvilku to vypadalo, že má vyhráno, ale pak přišla nešťastná série tří proher v řadě. Zatím si však drží pěkné páté místo v tabulce. Jak ale pořadím zamíchá třinácté utkání WSM ligy?

V posledním zápase získalo mužstvo trenéra Přecechtěla pouze jeden bod. Přes raketový start, kdy Přerovští skórovali již na začátku třetí minuty utkání a v minutě desáté, dokázalo Residomo vyrovnat a nakonec i vyhrát na samostatné nájezdy díky střele Romana Ráce.

Sestava Přerova z minulého zápasu

Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Padrnos – Plášek (A), T. Sýkora (C), F. Dvořák – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Goiš, Berger, Šlahař – Koblar, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

Z domácího ledu

Motor má za sebou těžké utkání s kladenskými Rytíři. Přestože se Jihočeští dostali v páté minutě utkání do vedení, Kladno v další třetině vyrovnalo a o chvilku později dokonce zvýšilo náskok. Tuto situaci se týmu ještě podařilo zvládnout, nicméně v poslední periodě se Středočeši znovu dostali do vedení a výhru si pojistili i čtvrtým gólem, jehož autorem byl Tomáš Redlich.

Sestava Motoru z minulého zápasu

Kváča (Gába) – Fillman, Marcel, Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost (A) – Dostálek, Galamboš, L. Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek.

13. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC Zubr Přerov

Sobota 14. října 2017, 17:00, Budvar aréna

Předzápasové slovo trenéra Martina Štrby:

"Přerov je již nás tradiční soupeř. V posledních letech hlavně pro play off. Mají kvalitní kádr a není tak náhoda, že hrají v popředí soutěže. My si ale samozřejmě budeme chtít udržet domácí neporazitelnost. Kvůli zranění Lukáše Květoně jsme povolali zpět z Písku Filipa Vlčka."