12.03.2023, Roman Kokoš

CEB - PLZ 4:0 - Dorost zvládl klíčové utkání a série se tak vrací do Plzně

Ve druhém zápase osmifinále extraligového play-off přivítali českobudějovičtí dorostenci na ledě Budvar arény svého soupeře z Plzně. Motor plnou měrou oplatil Plzni porážku z pátečního utkání a výhrou 4:0 si vynutil pokračování série. Dva góly vstřelil v úvodní třetině Postl. Brankář Schacherl si připsal čisté konto. Rozhodující duel se odehraje v úterý na ledě Indiánů od 17 hodin.

První třetina nejprve přinesla na obou stranách po jednom vyloučení. Nabídnuté přesilovky ovšem zůstaly nevyužity. Skóre tak otevřel po zaváhání plzeňské obrany až Dominik Postl, který gólově zúročil přihrávku do jízdy od Tomáše Lukeše. Po dvou minutách se Postl prosadil podruhé, když se k němu mezi kruhy odrazil kotouč po akci Drančáka. Sekundu a dvě desetiny před koncem třetiny pak po odražené střele Aulického překonal Drančák hostujícího gólmana potřetí. První třetinu tak Jihočeši jednoznačně ovládli poměrem 3:0.

Ve druhé třetině nebylo k vidění příliš vyložených šancí. Hosté se snažili a bojovali o snížení rozdílu ve skóre, leč neúspěšně. Domácí díky své dobré defenzivní práci kontrolovali tříbrankový náskok. Velmi dobře se dále prezentoval Lukešův útok. Při jednom ze střídání nejprve dvakrát zahrozil Postl a po něm se před brankářem objevil i sám Lukeš. Jeho střela zůstala zatím pouze na Maříkově betonu. V polovině utkání se na obou stranách začalo přiostřovat. Minutu a půl před koncem třetiny nabídli hosté soupeři svojí nedisciplinovaností téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku.

Třetí třetina začala pokračující přesilovkou 5 na 3, kterou se ale Motoru nepodařilo využít. Další příležitost se naskytla již o minutu později, kdy byl za faul vysokou holí vyloučen hostující Ubl. Tuto nabídnutou šanci si již domácí nenechali ujít, když se bekhendovou střelou prosadil Lukeš a navýšil tak náskok na rozdíl čtyř gólů. Na druhé straně mohl snížit Klatovský. Na domácího brankáře si však nepřišel. V závěru se do úniku dva na jednoho dvakrát dostali Šimon s Postlem. Dominik Postl mohl v utkání zkompletovat hattrick a korunovat tak svůj výkon. Skóre se však ani v jednom případě už nezměnilo. Domácí brankář Schacherl si po zásluze připsal čisté konto. Motor porazil Plzeň 4:0.

Milan Dančišin (trenér HC Motor České Budějovice): Už v Plzni jsme neodehráli špatný zápas, ale bohužel se nám nedařilo střelecky. I dnes jsme tak věřili v sílu týmu. Do utkání jsme vstoupili aktivně, měli jsme dobrý pohyb, a soupeře jsme udolali. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě.

Samuel Drančák (kapitán HC Motor České Budějovice): Jsme moc spokojení s výsledkem. Chtěli jsme sérii vrátit zpět do Plzně, protože ten první zápas nevyšel podle našich představ. S týmovým výkonem jsme dnes moc spokojeni a věříme, že vyhrajeme i třetí zápas.

Jiří Hanzlík (trenér HC Škoda Plzeň): Domácí byli od první třetiny hokejovější, hladovější, odvážnější a zaslouženě vyhráli.