22.02.2004, David Lukeš

CEB - PCE 0:1 - Rozhodla branka v oslabení

Po nepříliš pohledním utkání si všechny body z Budvar Arény odvážejí hokejisté vedoucích Pardubic. Plný bodový zisk jim spadl do klína až osm minut před koncem, kdy vsítili jedinou branku v oslabení Petrem Sýkorou.
Zápas plný vyloučení odstartoval symbolicky čtyřminutovým oslabením budějovický Jakeš, ale sprška pardubických střel svůj cíl nenašla. První vážnější pokus na druhé straně vyslal Mrázek až v páté minutě, kdy Janecký zbytečným faulem dlouhou výhodu svého týmu eliminoval. Poprvé to v prořídlých ochozech pořádně zahučelo, když na začátku osmé minuty neposedný kotouč nečekaným odrazem přistál před svatyní vyjetého Svobody, avšak tísněný Štrba nedokázal do prázdné klece zasunout. Domácí se následně do vyložených šancí dostat nedokázali, štěstí zkoušeli hlavně z dálky, avšak Svobody byl vždy pozorný. Pardubičtí působili o chloupek hokejovějším dojmem, výsledkem jejich nevalné snahy byl nájezd Průchy, který ale nepropasíroval puk skrz Mezinovy betony.

Druhou třetinu sice nastartoval Hřebejk průnikem před branku soupeře (gólmana hostí pokusem mezi betony propálit nedokázal), avšak tím jakoby byl příděl hokejové krásy pro druhé dějství zastaven. V dalším průběhu totiž převzali otěže pevně do svých rukou nedisciplinovaní hráči a všechny prohřešky možná až příliš citlivě trestající sudí. Už na začátku 23. minuty se hosté dostali do třičtvrtěminutové dvojnásobné přesilovky Pardubice, avšak bez užitku. Těsně po návratu obou vyloučených Jihočechů si to před brankou v boxerském souboji rozdali Jasečko s Kudrnou. Domácí obránce vyhrál na body, oba rohovníci rovněž putovali za katr. Na sklonku 25. minuty nedokázal přesilovou výhodu využít u tyčky dotírající Divíšek, vzápětí další přesilovku 5 na 3 neutnul důrazný Průcha, který dvakrát před Mezinem nebezpečně tečoval. Ve 29. minutě si výhodu dvou mužů v poli vyzkoušeli i do té doby více vylučovaní domácí, avšak vedlo se jim podobně, jako jejich soupeři - 43 vteřin jim ke vstřelení branky nestačilo. V další vlně vyloučení se v oslabení do samostatného nájezdu dostal Bacul, avšak Svoboda jeho pokus o forhendový blafák vystihl. Celkem hlavní rozhodčí ve druhé třetině udělili 38 trestných minut, z toho 28 ve formě dvouminutových vyloučení!

Poslední část začali náporem domácí, kteří vycítili šanci vybojovat posilující vítězství nad "béčkem" lídra tabulky (chyběli mj. Blažek, M. Sýkora, Dopita a Zábranský). Dostávali se častěji na dostřel Adama Svobody, na druhou stranu hosté několikrát využili pochybení budějovických obránců na útočné modré k nebezpečným brejkům. Ve 43. minutě řešil jedno takové přečíslení Petr Sýkora křížnou střelou po ledě těsně mimo. Ve 46. minutě si tlak vynutila Divíškova útočná formace, avšak opět Petr Sýkora ani jeden ze svých pokusů do sítě nenamířil. O dvě minuty později nahrával agilní Sýkora v nájezdu 2 na 1 ideálně S. Procházkovi, avšak ten jen napálil Mezinův beton. Rozuzlení přišlo v momentě, kdy se poslední třetina překulila do své druhé poloviny. Na trestnou lavici putoval v čase 50:59 Patrik Luža. Svého provinění však litovat nemusel. V oslabení ujel Petr Sýkora a zaslouženě korunoval svojí aktivitu v posledním dějství vítěznou brankou. Jihočeši už nedokázali na nečekané k. o. zareagovat a tak všechny body vezou na východ Čech hokejisté Pardubic.

48  Jan Kolář           útočník   3 střely
37  Petr Sýkora         útočník   1 střela (1 branka)