26.02.2021, Marek Baloun

CEB – OLO 1:2 - Nadějný zápas s Kohouty rozhodli hosté v přesilovce

Čtyřicet minut to vypadalo pro Jihočechy nadějně. Do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1, když zápas neměl příliš mnoho šancí. Olomouc na rozdíl od Motoru dokázala v klíčové fázi v posledním dějství využít přesilovku a odvezla si všechny body. Motor hosty ve třetí třetině přestřílel 17:4, ve skóre přesto o jeden gól podlehl.

První dvacetiminutovka nic zajímavého nepřinesla. Budějovice měly sice více ze hry, ale nedařily se jim přechody středního pásma. Útok se několikrát snažil podpořit i René Vydarený dalekými nájezdy, ale jeho pobídky zůstaly nevyslyšeny. Během jediné početní výhody během první třetiny se dvakrát napřáhl ke střelbě Zdeněk Doležal, poprvé ale místo kotouče sekl do ledu, druhý pokus mu pak byl ztečován do ochranné sítě. Na druhé straně Jan Strmeň, kterému byl připraven krýt záda teprve šestnáctiletý Štěpán Maleček, příliš práce neměl a do kabiny se tak šlo za bezbrankového stavu.

Změna přišla až v 31. minutě. Na trestnou lavici totiž usedl Tobiáš Handl a v druhé polovině jeho trestu tečoval Václav Karabáček střelu Ondřeje Slováčka od modré. Kohouti kontrolovali o pět minut později. Jiří Ondrušek od modré našel před brankou Petra Koloucha, který se trefil nad Strmeňovo levé rameno.

Třetí perioda přinesla šance na úprk obou týmů. Olomouci se v 50. minutě podařilo potrestat vyloučení domácích. Během Beránkova trestu se od modré čistým průstřelem zapsal do kolonky střelců Tomáš Dujsík . Jihočeši se zvedli a při hře bez gólmana byli blizoučko srovnání. Gólman Jan Lukáš ale předvedl sérii neskutečných zákroků a Kohoutům tak přidržel důležité tři body. Motoru nebyla nic platná výrazná střelecká převaha.

Václav Prospal (Motor): "Nemůžeme být spokojeni, když jsme opět prohráli. Při hře pět na pět jsme nedokázali dát gól, speciální formace skončily 1:1. Rozhodující branku jsme dostali po hrubé individuální chybě, které předcházelo naše úplně zbytečné vyloučení za soupeřovou brankou. Opakuje se to pořád dokola. Šance, které máme my, tak neproměníme."

Jan Tomajko (Olomouc): "Po dvou domácích porážkách jsme rádi, že máme tři body. Utkání přineslo málo gólů i šancí. Po dlouhé době se nám podařilo využít přesilovku, což rozhodlo zápas."