22.08.2006, Filip Junek

CEB - MLB 2:2 - Další přípravná remíza

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Mužstvo HC Mountfield si připsalo v rámci letošní předsezonní přípravy na své konto další remízu v normální hrací době. Zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý. V předposlední minutě odvrátil první letošní domácí porážku brilantně proměněným samostatným nájezdem Jiří Šimánek.
Úvodní dějství s prvoligistou z města automobilů oko diváka příliš nepotěšilo. Domácí zjevně unaveni z náročné přípravy často nestačili. Nečistě hrající Mountfield trest neminul hned v první přesilové hře soupeře. Od pravého mantinelu výborně našel Tomáš Nouza mezi kruhy osamoceného Patrika Rozsívala. Přízemní střelu přesně mířenou mezi betony Chábera nezkrotil - 0:1. Po obdržené brance se Jihočeši pokoušeli brzy vyrovnat. Střelbu ze střední vzdálenosti v klidu řešil Michal Mařík. Bohužel už v polovině první třetiny byl k vidění poslední zajímavý, či chcete-li okulahodící hokejový moment. Macháček tvrdě pálil, Mařík prokazoval své kvality a ramenem vyrazil před sebe, zde si však s povalujícím kotoučem rychle poradila mladoboleslavská obrana.

Druhou dvacetiminutovku začali Jihočeši ve čtyřech. Mladá Boleslav roztočila kolem Chábery svůj obávaný kolotoč přihrávek. Kapitán Martin Výborný však chyboval a na Maříka se řítil Michal Hudec. Těsně před zakončením se budějovickému forvardovi obětavě vrhnul pod nohy vracející se Drábek a ke své smůle sám doslova dotlačil puk i sebe do Maříkovy klece - 1:1. Mladoboleslavská obrana jako by byla zaskočena kuriózním vyrovnáním. O pár okamžiků později si řekl o přihrávku dobrým pohybem Tomáš Vak, osamocen na spolehlivě chytajícího Maříka nevyzrál. Mladoboleslavští ale chtěli vyhrát - Gombár chytře přihrál Krupkovi, toho Chábera u své tyče vychytal. V polovině utkání výborně napadali mladoboleslavskou rozehrávku Šimánek s Brabencem. Z jejich spolupráce se rozezněla ve spoře zaplněné Budvar aréně tyč!

Nepříliš zajímavý hokej první třetiny předváděli borci na ledě i v posledním dějství. Možná nostalgicky zavzpomínaly na svou prvoligovou spolupráci v hledišti přítomné hvězdy Prospal s Dvořákem. Ve dvaapadesáté minutě se skóre měnilo v neprospěch domácích. Chybu obrany za Cháberovou svatyní potrestal dělovkou z voleje Martin Krupka - 1:2. Boleslavský střelec musel poděkovat za perfektní přihrávku Kamilu Koláčkovi. Přesně minutu a devět sekundy před koncem ohodnotil sudí Dvořák Drábkovo úmyslné posunutí branky trestným střílením. Do středového kruhu poslal kouč Jandač Jiřího Šimánka. A udělal dobře. Efektní a efektivní kličkou do bekhendu odvrátil první domácí porážku a jako poslední změnil skóre - 2:2!