07.12.2012, Pavel Kortus ml.

CEB - LIB 2:1p - Mountfield zdolal liberecké Tygry po prodloužení

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC Mountfield zdolali doma Bílé Tygry z Liberce 2:1 po prodloužení. Hodně bojovné utkání okořenily v první části dvě boxerské vložky. Do vedení šel ve druhé třetině Liberec zásluhou Nedvěda. Drtivý tlak Jihočechů se změnil ve třetí periodě ve vyrovnání, které obstaral Rastislav Dej. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro Mountfield Martin Hanzal. Před reprezentační přestávkou čeká Jihočechy ještě nedělní duel v Pardubicích.

Úvodní dějství nabídlo urputný hokej, ve kterém nemělo ani jedno z mužstev výrazně navrch. O trošku aktivnější byli přeci jen domácí. Dejovu pohotovou střelu z pravého kruhu však Pinc zlikvidoval. Ve své obnovené premiéře před domácím publikem si musel brankář Jakub Kovář dávat pozor na Radka Dudu, jenž v početní výhodě nevyužil svou dobrou příležitost, když nedokázal zvednout kotouč nad beton domácího brankáře. Liberečtí od začátku posílali na jihočeskou formaci z NHL svůj mladý útok, který hvězdy zbytečně dráždil. Po několika rozmíškách vše vyústilo v 15. minutě. Po odpískání se na ledě vytvořilo několik dvojiček, ze kterých vybočovaly dvojice Toman – Jonák a Hanzal – Jánošík. První duel skončil jednoznačně pro domácího beka, který se do Budvar arény vrátil na výpomoc z Mladé Boleslavi. Druhý pěstní souboj byl spíš přetahovanou, ale oba účastníci ukončili svou výměnu názorů před finálním úderem s osobními tresty. Když aktivní Dej nevyužil ani svou druhou zajímavou příležitost a Urban nezakončil svoje sólo gólem, skončila první část bez branek.

Branky se diváci dočkali až ve 27. minutě. Bílí Tygři se do vedení dostali v přesilovce, když Petr Nedvěd přesnou střelou překonal Kováře. Utkání bylo hodně nervózní, Mountfield se nemohl dočkat kýženého vyrovnání. Blízko němu byl ve 35. minutě Prospal, ale jeho bomba z mezikruží proletěla těsně nad břevnem. Českobudějovičtí se v závěru třetiny dostali do tlaku, který však brankou nevyústil. Když Tygři přestáli i tlak domácí formace z NHL v přesilovce čtyři na tři, odnášeli si do kabin těsné jednobrankové vedení.

Třetí část začali Jihočeši v pokračující přesilovce čtyři na tři, kterou však Liberečtí ubránili. Při dělovkách Ference a Kotalíka je zachránil výborný Pinc. Tlak svěřenců trenéra Draisaitla byl až drtivý a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Domácí mohli udeřit nečekaně v oslabení, ale Langhammerovo sólo zlikvidoval Pinc. Mountfield se dočkal zaslouženého vyrovnání na startu 51. minuty. Kohn vymyslel perfektní přihrávku pro Rastislava Deje, který takovou nabídku nemohl odmítnout a vyrovnal. Budvar aréna byla na nohou a hnala své miláčky za rozhodnutím. To mohl obstarat Prospal, ale v další početní výhodě z úhlu odkrytou branku netrefil. Šedesát minut hry vítěze neurčilo, muselo se tedy jít do prodloužení.

V jeho polovině se domácí dočkali zasloužené odměny za své útočné snažení. Milan Michálek citlivou přihrávkou nabídl ideální příležitost pro Martina Hanzala, jenž si v takových to chvílích ví rady. Po těžké výhře v prodloužení nad Libercem čeká svěřence trenéra Draisaitla před reprezentační přestávkou ještě nedělní duel v Pardubicích.

26:22 Nedvěd Bárta Bulíř
50:05 Dej Kohn
62:13 Hanzal Michálek Ference