28.08.2008, Miroslav Mayer

CEB - KAD 3:0 - První vítězství na novém ledě

Č. B u d ě j o v i c e - Po vypadnutí z Tipsport cupu si hokejisté Mountfieldu pozvali k přípravnému zápasu na novém ledě v I.hale prvoligový tým SK Kadaň. V utkání průměrné úrovně zvítězili domácí i díky úvodnímu gólu Jána Muchy, který si zahrál spolu s Macháčkem v útoku ve čtvrté formaci.
Domácí se neprobojovali do dalších bojů Tipsport cupu, aproto si Mountfield pozval k přípravnému utkání Kadaň, kterou trénuje bývalý českobudějovický trenér Milan Černý. Domácí do utkání nastoupili bez Kotrly, Vaka, Hudce a Kuchejdy. Naopak se v sestavě Mountfieldu po pauze objevil Štěpán Hřebejk.

1. třetina

Utkání začali lépe hosté, kteří se hned dostali k ohrožení Turkovy branky. Nebezpečně vystřelil hostující útočník Karel Ton. V dalších minutách byla hra vyrovnaná. V 4. minutě hráli domácí první přesilovou hru po faulu na Hřebejka. Domácím se přesilovku nepodařilo využít, ale získali převahu, kterou si dokázali udržet po celý zbytek třetiny. První branka padla po spolupráci dvou obránců, přeškolených pro dnešní utkání na útočníky. Ján Mucha, který si sjel mezi kruhy na přesnou přihrávku od Petra Macháčka a trefil puk mezi betony Hanuljaka. Přesně za dvě minuty to bylo 2:0, když vystřeli Ondřej Veselý, po přihrávce Kůrky. Jeho nahození z vrcholu kruhů skončilo v brance hostů. V 10. minutě byl vyloučen Hřebejk, ale hosté se za celou přesilovku vůbec nedostali ke střele. Ke konci třetiny se do velké šance dostal uzdravený Štěpán Hřebejk, ale Hanuljak šanci zlikvidoval.

2. třetina

Hned v úvodu dostali domácí šanci hrát přesilovou hru. Vytvořili si tlak, který však ke gólu nevedl. Nebezpečně pálili Veselý, Gřegořek a Vydarený. V dalším průběhu třetiny se hra vyrovnala, ale ztratila atraktivitu. Diváky pobavila "malá domů" od obránce Vydareného, který od červené prověřil pozornost brankáře Turka. V 28. minutě si hosté vytvořili největší šanci 2. třetiny, když se po chybě domácí obrany dostal k puku ve středním pásmu hostující Martin Kadlec a řítil se sám na brankáře Turka, který jeho střelu zlikvidoval. Ve 33. minutě dostal na červené čáře puk Duda, unikal podél mantinelu, dostal se až k brance a pokusil se bekhendem protlačit puk pod betony klečícího brankáře hostů. I další přesilová hra domácích zůstala nevyužita. Druhá třetina měla slabší úroveň s minimem šancí na obou stranách.

3. třetina

Ještě před začátkem druhé třetiny Mountfield vyměnil brankáře. Romana Turka nahradil Jakub Kovář. První šance přišla ve 43. minutě, když se hostující Valský dostal před Kováře k odraženému puku, ten ale jeho střelu kryl. Další šanci měl při přesilovce obránce Mountfieldu Frolo, který tvrdě pálil od modré, Hanuljak jeho střelu vyrazil. 50. minutě vzal po vhazování domácí obránce Poživil puk, jel s ním k levému mantinelu a poslal přesný pas o mantinel až na druhou modrou, kde si ho sebral Veselý a řítil se na brankáře. Hanuljak ale jeho blafák vystihl. O dvě minuty později měl Mountfield obrovskou šanci. Obránce Frolo krásně našel střílenou přihrávkou Šimánka, který ale netrefil odkrytou branku. V 55. minutě se diváci konečně dočkali další branky. Ivan Huml prostřelil Hanuljaka z bodu pro vhazování střelou mez nohy. Ke konci utkání stihl ještě zahrozit hostující útočník Karel Ton.

Utkání mělo pouze průměrnou úroveň z minimem šancí na obou stranách. Domácí byli po většinu utkání lepším mužstvem a zaslouženě zvítězili.

Ernest Bokroš, trenér HC Mountfield: Dnešní utkání bych raději nehodnotil. V hráčích určitě bylo podvědomí slabšího soupeře. Je dobře, že se utkání uskutečnilo, protože jsme dlouho nehráli. Na hráčích bylo vidět, že nebyli moc koncentrovaní. Více si hráli s pukem, než hráli hokej. Jsem rád, že jsme mohli odehrát utkání v této hale a chtěli bychom sehráli ještě jedno v úterý. Protože nám vypadli zranění útočníci, tak jsme postavili Muchu a Macháčka do útoku. Utkání zvládli dobře, ale je vidět, že jsou obránci.