MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.03.2021, Tisková zpráva

V Motoru pokračují tři členové kádru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další tři podpisy hráčů už se skví na smlouvách pro sezonu 2021-22. Kromě šesti hráčů, kteří podepsali smlouvy před časem, má teď MADETA MOTOR České Budějovice pro svůj kádr v nadcházejícím ročníku jisté i další tři útočníky, z nichž dva přispěli už k loňskému postupu. Jsou jimi čtyřiadvacetiletý Václav Karabáček, třiatřicetiletý Miroslav Holec a třiadvacetiletý Francouz Gabin Ville. Naopak je jasné i to, že několika dalším hráčům smlouvy momentálně nabídnuty nebyly.
Stále ještě perspektivní útočník Václav Karabáček zažil svou první kompletní sezonu v Tipsport extralize a zejména sbíral zkušenosti. 14 kanadských bodů ve 45 zápasech, to určitě není maximální výkon, na který by šikovný křídelník mohl dosáhnout. Předloni v play-off prokázal, že mu sedí zápasy o všechno, tak snad bude mít příležitost tuhle pověst potvrdit v nadcházející sezoně.

Velezkušený Miroslav Holec se v postupové sezoně stal pevnou součástí nerozdělitelného útoku Christov - Venkrbec - Holec. Jenže v extralize na tenhle sehraný útok vinou několika zranění prakticky vůbec nedošlo. I samotný Holec musel ze zdravotních důvodů vynechat téměř polovinu zahuštěné sezony. Teď už je ale v pořádku a jeho zkušenosti z téměř 500 extraligových zápasů, či jeho specializaci na oslabení, chce využít i nový trenérský tým. Smlouvu a možnost zaujmout nové trenéry si pak vybojoval i francouzský mladík Gabin Ville.

V jiných případech ale Motor v současé chvíli novou smlouvu nenabízí. Jedná se o Brandona Aldersona, Davida Gilberta, Víta Christova, Martina Nováka, Karla Plášila a Romana Přikryla. Až na jednu výjimku jde o hráče, kteří pomohli Motoru k historickému rekordu 1. ligy a vysněnému postupu do extraligy. Už jen za to jim patří obrovský dík.
Sociální sítě

Před deseti lety byl Torontem Maple Leafs draftován jako číslo 25. Teď přišel ve svých osmadvaceti letech po ročním dobrodružství...

V neděli nezapomeňte vzít na hokej děti! Mohou se těšit na spoustu soutěží a dárků ?????????????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Podívejte se na rozhovor s Danielem Voženílkem po včerejším zápase ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

CEB - PLZ 3:4p: Michal Vondrka nasázel hattrick, Motor padl v prodloužení.hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

×
×
Dnes v 18:00 | U17
HC Slavia Praha
HC Motor České Budějovice