MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.03.2021, Tisková zpráva

V Motoru pokračují tři členové kádru

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další tři podpisy hráčů už se skví na smlouvách pro sezonu 2021-22. Kromě šesti hráčů, kteří podepsali smlouvy před časem, má teď MADETA MOTOR České Budějovice pro svůj kádr v nadcházejícím ročníku jisté i další tři útočníky, z nichž dva přispěli už k loňskému postupu. Jsou jimi čtyřiadvacetiletý Václav Karabáček, třiatřicetiletý Miroslav Holec a třiadvacetiletý Francouz Gabin Ville. Naopak je jasné i to, že několika dalším hráčům smlouvy momentálně nabídnuty nebyly.
Stále ještě perspektivní útočník Václav Karabáček zažil svou první kompletní sezonu v Tipsport extralize a zejména sbíral zkušenosti. 14 kanadských bodů ve 45 zápasech, to určitě není maximální výkon, na který by šikovný křídelník mohl dosáhnout. Předloni v play-off prokázal, že mu sedí zápasy o všechno, tak snad bude mít příležitost tuhle pověst potvrdit v nadcházející sezoně.

Velezkušený Miroslav Holec se v postupové sezoně stal pevnou součástí nerozdělitelného útoku Christov - Venkrbec - Holec. Jenže v extralize na tenhle sehraný útok vinou několika zranění prakticky vůbec nedošlo. I samotný Holec musel ze zdravotních důvodů vynechat téměř polovinu zahuštěné sezony. Teď už je ale v pořádku a jeho zkušenosti z téměř 500 extraligových zápasů, či jeho specializaci na oslabení, chce využít i nový trenérský tým. Smlouvu a možnost zaujmout nové trenéry si pak vybojoval i francouzský mladík Gabin Ville.

V jiných případech ale Motor v současé chvíli novou smlouvu nenabízí. Jedná se o Brandona Aldersona, Davida Gilberta, Víta Christova, Martina Nováka, Karla Plášila a Romana Přikryla. Až na jednu výjimku jde o hráče, kteří pomohli Motoru k historickému rekordu 1. ligy a vysněnému postupu do extraligy. Už jen za to jim patří obrovský dík.
Sociální sítě

Václav Svach, Ivan Lytvynov a Jakub Čížek za sebou mají maturitní zkoušku ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Tradiční poděkování za podporu v uplynulé sezoně se nemohlo vyhnout ani společnosti Hoch a synové 1899! Děkujeme za podporu a...

O Motoru, o dětství, plánech a samozřejmě i o tom, jaké to je být synem slavného rodiče, jsme si na dálku povídali s...

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický obránce Miroslav Ďurák. Na jihu Čech hrál 1 sezonu, celkem 34 zápasů, v nichž...