ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.03.2018, Adam Pavlíček

Semifinále je tu! V cestě do baráže stojí kladenští Rytíři

Motor prošel do semifinále, ve kterém ho nyní čekají kladenští Rytíři. Ti přemohli ambiciózní Prostějov. První utkání v sérii je naplánované na 13.3. od 17:30. Sledovat ho bude možné skrze textový přenos nebo skrze placený přenos. Druhý zápas se odehraje o den později, taktéž od 17:30. Sledovat jej můžete také skrze textový onlajn přenos či přes placený přenos. Vstupenky na domácí utkání jsou stále k dispozici zde, ale už jich příliš nezbývá.

Rytíři Kladno

Základní část – Středočeši si drželi v první fázi sezóny poměrně vyrovnané výkony. S ohledem na bodový zisk se jim nejvíce dařilo v říjnu, kdy získali dvacet bodů ze třiceti možných. Naopak nejhůře na tom bylo Kladno v lednu. V prvním měsíci roku 2018 získali Kladenští čtrnáct bodů. Stejný bodový zisk opakovali i v únoru, kdy ale odehráli hned o tři utkání méně. Svěřenci Miloslava Hořavy jinak předváděli velmi vyrovnané výkony a v konečném zúčtování skončili po základní části v tabulce na třetím místě, které jim do vyřazovací části přisoudilo prostějovské Jestřábi.

Play off - Ve čtvrtfinále nečekalo Kladno vůbec nic lehkého. To mohla naznačit i vzájemná bilance Prostějova a Středočechů. Oba týmy zvítězily shodně dvakrát, a to vždy na domácím ledě. A v podobném duchu se nesla i čtvrtfinálová série. Pět zápasů vítězily domácí týmy, až v tom šestém tento trend rozsekli Rytíři a po výsledku 4:3 v prodloužení se mohli radovat z postupu do semifinále.

Statistiky - V play off jsou Kladenští týmem, jenž střílí na branku soupeře nejčastěji. S produktivitou to už tak slavné ale není. Úspěšnost střelby prozatím s 18,6 % opanují Karlovarští, Motor je v této statistice třetí, Kladno páté. Jestli najdeme někde markantní rozdíl mezi Jihočechy a Rytíři, bude to především v oslabení. České Budějovice čelily sedmadvacetkrát přesilovce soupeře, avšak ani jednou (!) neinkasovali. Svěřenci Miloslava Hořavy mají na kontě o jednu početní nevýhodu méně, ovšem ve statistice ubráněných oslabení jsou ve vyřazovací části nejhorší. Inkasovali osmkrát, což činí nepříliš pěkné číslo 69,23 % úspěšně ubráněných přesilovek soupeře.

A Jaromír Jágr? Legenda českého hokeje v posledních duelech naskakovala na led jen na pár sekund pro započítání potřebných zápasů s ohledem možné baráže. Od doktora již má povolení k tomu, aby mohl Jágr začít lehce trénovat a cvičit. Slavná „68“ ale také minulý týden ve středu přiznala, že ji stále bolí koleno, a nedá se tedy moc odhadovat, jak to s Jaromírem Jágrem v semifinálové sérii nakonec bude.

Vzájemná utkání mezi Motorem a Kladnem

V první čtvrtině se z výhry mohlo radovat Kladno, a to po výsledku 4:2. Ke konci listopadu se naopak mohli radovat Českobudějovičtí. Ti v Budvar aréně vynulovali Rytíře a zaslouženě brali tři body. Motor byl poté úspěšnější také na kladenském ledě, odkud se mu podařilo odvést těsnou výhru 2:1. Zápas předposledního kola základní části si jistě mnozí z vás pamatují. Svěřenci trenéra Hořavy překonali Kváču hned čtyřikrát, což jim zajistilo tříbodový zisk, protože na opačné straně Českobudějovičtí skórovali jen jednou - 4:1 z pohledu Středočechů. Tyto dva celky se ale utkaly také v letní přípravě. V polovině srpna ve svém třetím přípravném duelu byl úspěšnější Motor (3:1), v generálce před základní částí zase Rytíři (3:0). Podrobněji se můžete na vzájemná utkání ze základní části podívat na tomto odkazu.


1. a 2. zápas semifinále play-off

ČEZ Motor České Budějovice

Rytíři Kladno

Úterý 13. března 2018, 17:30, Budvar aréna, středa 14. března 2018, 17:30, Budvar aréna

Z tábora Jihočechů

Motor prošel čtvrtfinálovou sérii o něco snáze než Kladno. Ztratil jen jediné utkání, a sérii tak mohl rozhodnout na domácím ledě, což se mu podařilo. Nejproduktivnějším hráčem ve vyřazovací části je Petr Vampola, jenž nasbíral sedm kanadských bodů. Jak již bylo zmíněno výše, Českobudějovičtí prozatím vynikají především ve hře v oslabení, v níž neinkasovali ještě ani jednou! Svěřenci trenéra Jelínka se také mohou spolehnout na domácí fanoušky. Ti sice ještě proti Havířovu Budvar arénu nevyprodali, přesto ale chodili ve velmi hojném počtu. Navíc nyní, proti Kladnu, už vyprodáno s největší pravděpodobností bude.

Slova Luboše Roba st. před semifinálovou sérií

"Série s Havířovem byla jen prvním krokem. Nyní jsme v semifinále, do kterého jdeme stoprocentně se vší vážností. Buď jsme mohli hrát se Slavií, nebo s Kladnem. Máme Kladno, což pravděpodobně bude oproti Slavii pro fanoušky po hokejové stránce o něco atraktivnější soupeř. Před soupeřem máme respekt, ale chceme vyhrát."

Statistiky


Statistiky v základní části
ČEZ Motor České Budějovice
vs
Rytíři Kladno
2.
Umístění v tabulce
3.
52 / 30 – 4 – 3 – 15
158:104 / 101
Statistiky v sezoně
52 / 27 – 6 – 4 – 15
138:133 / 81
-
Statistiky v play off
-
31,20
Průměr střel na branku za zápas
35,33
26,80
Průměr střel proti za zápas
27,17
13,04%
Využití přesilovek
13,33%
100%
Úspěšnost oslabení
69,23%
55,35%
Úspěšnost na vhazování
50,87%
Petr Vampola 7 (2+5)
Nejproduktivnější hráč
David Tůma 6 (4+2)
Kutlák, Novák 2 b.
Nejproduktivnější obránce
Štindl, Štich 2 b.
Žiga Pavlin 2 (0+2)
Nejproduktivnější cizinec
Linus Anders Svedlund 1 (0+1)
Václav Nedorost 3
Nejlepší střelec
Tůma, Strnad 4
Petr Vampola 5
Nejlepší nahrávač
Machač, Kloz 3
Fillman, Novák +6 / Galamboš, Čáp, Vlček -1
+/-
Petr Štindl +6/ Kurjanov, Kloz -2
Miloslav Čermák 10 min.
Nejtrestanější hráč
David Štich 10 min.
Zdeněk Kutlák 23:29 min.
Nejvyšší průměrný ice time
David Štich 22:22 min.
Peter Galamboš 66,67%
Nejúspěšnější na buly
Anton Aleksejevič Kurjanov 55,17%
Martin Heřman 3
Nejvíce zablokovaných střel
David Tůma 5
Petr Kváča 95,52% – 1,20
Brankáři: úspěšnost zásahů – průměr branek
Lukáš Cikánek 91,81 % – 2,23
Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…