ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.03.2018, Filip Kortus

Nový den, nový zápas. Věřím, že to dnes bude lepší, říká Jonák

Úvodní duel semifinálové série je minulostí. Budějovičtí hokejisté dlouho prohrávali, nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Vyrovnání přinesl až Petr Vampola, jenže záhy se trefil Jan Kloz a bylo rozhodnuto. Už dnes čeká Jihočechy další těžký souboj s kladenskými Rytíři, duel startuje v tradičních 17:30.

První semifinálový duel začal svižně, na pozoru se museli mít oba brankáři. Úvodní tlak si vypracovalo domácí mužstvo, které hnala kupředu i vyprodaná Budvar aréna. „Do zápasu jsme vstoupili podle našich představ. První dvě tři střídání jsme měli takové, jaké jsme si představovali,“ říkal po zápase asistent trenéra Luboš Rob. Ani Kladenští se však nenechali zahanbit a v první třetině sváděli se soupeřem vyrovnanou bitvu.

Postupem času začalo Kladno využívat bruslařských schopností a často dostávalo Jihočechy pod tlak. „Kladenští měli lepší pohyb, dělalo nám to problém,“ shodli se po utkání trenér Rob a útočník Vít Jonák. „Z toho pramenily i zbytečné fauly, které jsme dělali,“ dodal Jonák.

Jedním ze zlomových momentů prvního zápasu byla neproměněná přesilová hra domácích pěti proti třem. V ní se Motoru nepodařilo vyrovnat, srovnávací branku obstaral až v 49. minutě Petr Vampola. Radost v Budvar aréně netrvala dlouho, záhy přišla klíčová branka. „Po vyrovnávací brance bychom měli puk sežrat a nedovolit si nechat soupeře takto skórovat,“ zlobil se Jonák. V závěru už jen poupravil na konečných 1:3 do prázdné branky Hořava.

I přes prvotní neúspěch je série stále otevřená, v druhém utkání už ovšem bude muset Motor pořádně zabrat. "Další zápas chceme zvládnout, půjdeme do něho s čistou hlavou," ujišťoval Rob. "Řekli jsme si, jak do druhého zápasu máme vstoupit, na čem je třeba přidat. Věřím, že to bude lepší," doplnil Jonák. Druhý zápas série startuje taktéž v 17:30 a Jihočeši budou v cestě za prvním bodem v sérii potřebovat fanouškovskou pomoc.

Statistiky z prvního utkání

Střely na branku: 17:20
Střely mimo: 25:11
Zblokované střely: 28:11
Vhazování: 25:35
Nejvyšší ice time: Zdeněk Kutlák 25:41 - Petr Štindl 21:00
Úspěšnost brankářů: Petr Kváča 89,47% - Lukáš Cikánek 94,12%
Nejvíce střel: Petr Vampola 4 - Miloslav Hořava 4

Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…