22.09.2019, Marek Baloun

Nebylo to nic příjemného, ale zůstali jsme u našeho systému, chválil tým Plášil

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Byla to bitva do poslední minuty. Motor sice první polovinu utkání gólově ovládl, Slavia se ale postupně začala dotahovat. Nakonec ale i díky Karlu Plášilovi, který se podepsal na skóre 4:2 gólem a asistencí, si Motor mohl připsat cenné tři body.

I dnes to byl nakonec náročný zápas, jak se Vám hrálo?

Hrálo se mi dobře. Bylo to vyrovnané utkání, Slavia je kvalitní tým, což ukázali hlavně v první třetině, kdy to bylo dá se říct až bez šancí na obou stranách. Ale myslím si, že jsme odehráli super utkání.

Ten Váš gól přišel takzvaně do šatny, druhý gól pak hned zkraje třetiny. Byla Slavia náročný soupeř, že se podařilo skórovat až takhle pozdě?

Jak jsem říkal, bylo to vyrovnaný hned od začátku. Ten gól, tam Roman Přikryl výborně natáhl dva hráče. Dal mi to nahoru, já si počkal, až Jakub Babka půjde před branku, abych to mohl nahodit. Trochu to tečoval jejich obránce a spadlo to tam, což jsem rád.

Karel Plášil proti Slavii Praha:

Body: 2 (1+1)
Střely: 1
+/-: +2

Kde se vzalo v utkání tolik vyloučení, hlavně ke konci?

Nás hlavně mrzí ta vyloučení ve druhé třetině kdy jsme šli do tří. Tam byl ten kontaktní gól na 3:1 a na 3:2. Už to nebylo nic příjemného, ale řekli jsme si, že poslední dvacetiminutovku musíme odehrát zodpovědně, ale chceme zůstat u našeho systému. To se nám povedlo. Přidali jsme čtvrtý gól a vyhráli jsme.

Zápas se posouval dopředu kvůli fotbalu, podepsalo se to sebrání času nějak na Vás?

Já si myslím že ne. Je to možná malinko nezvyk, ale byly to skoro dvě hodiny, takže tohle by se na nás ani podepsat nemělo.

Další zápas nás čeká v pondělí s Jihlavou, co se dá od ní čekat?

Od Jihlavy čekáme, že to bude velmi nepříjemný soupeř, což potvrzují každý rok. Určitě tam jedeme vyhrát za tři body. Musíme potvrdit roli favorita.