MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.08.2011, Petr Lundák

Na finále zatím nemyslíme, odmítá Jakub Langhammer

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Po vydařené finské misi si HC MOUNTFIELD připsal ve slibně se rozjíždějící European Trophy další skalp. Tentokrát na jihočeský tým nestačil Slovan z Bratislavy. A už je to pro Jihočechy hned zajímavější, čtvrteční výhra je totiž může posunout do dalších bojů. Poslední trefu zápasu si sice připsal exbudějovický útočník Michal Hudec, ale tu vítěznou má na svém kontě Jakub Langhammer.

Další výhra v turnaji European Trophy nad bratislavským Slovanem, už jste se bavili o případném postupu do finálových soubojů?
Na to máme ještě dost času, musíme odehrát ještě pár zápasů, kde se bude bojovat o hodně bodů. Takže se o postupu vůbec nebavíme, ale příjemné by to bylo. Určitě!

Jak popíšete Jakube konfrontaci slovenského a českého pojetí hokeje?
Slovan výborně bruslil, před námi vlastně prohrál v turnaji jen jednou. Ale my jsme se na Bratislavu připravovali jako na kohokoliv jiného. Ale rozhodně jsme nic nemohli podcenit, protože Slovan je jedno z nejlepších mužstev Slovenska.

A vaše vítězná branka? Zkuste nám ji trochu popsat, protože z tribuny vypadala dost krkolomně.
Martin Podlešák nahrál Honzovi Novákovi a on hned vystřelil, na mě už pak zbývalo jen doražení. Bylo to sice nadvakrát, ale gól jsme naštěstí dali.

Budete Jakube asi s námi souhlasit, že mezinárodní turnaj European Trophy přinesl do letní přípravy svěží vánek a jsou tyto zápasy jiné, než v klasické přípravě, že?
Stoprocentně, tady hraje každý naplno. Zatím co v klasické přípravě se hraje vlažněji, v tomto turnaji je už k vidění nasazení jako v extralize.

V sobotu vás čeká Vídeň, jak na ní se připravit? Asi to bude zase jiný styl hokeje než ten slovenský.
Určitě. Vídeň má v kádru hodně Kanaďanů, my se musíme připravit tedy na to, že nebudeme tolik držet kotouče. Znamená to, že musíme puky rychle odehrávat, abychom nebyli tolik bití.

Michal Hudec: Chtěl jsem v Budějovicích zase vyhrát

Jak jste vnímal střetnutí s českobudějovickým HC MOUNTFIELD, kde jste léta působil?
Bylo to zajímavé, vždyť jsem tady v Budvar aréně odehrál pět let. I lidé si mě zde pamatují, takže jejich přivítání na začátku utkání bylo opravdu milé a příjemné. Jsem rád, že jsem na jihu Čech zanechal nějakou stopu.

A samotné utkání zhodnotíte jak?
Musím říci, že až teď jsem pochopil, jak se hraje na malém hřišti, které tady je. Už jsem zvyklý na větší kluziště, takže toho byl pro mě trošku problém. V první třetině jsme nehráli dobře, naši hráči měli dost problémy se soupeřem. Od druhé třetiny se ale naše hra zlepšila, tam jsme měli dnes blízko alespoň k jednomu bodu.

Co tedy Michale podle vás k tomu bodu chybělo? Například na konci utkání jste hráli bez brankáře a tam nějaké šance na vyrovnání přeci jen byly.
Opravdu jsme před Kovářem měli hned několik dorážek, chyběly kousky od branky, ale nepovedlo se. Spíše mne mrzí nevyužitá přesilovka pět na tři na konci druhé a na začátku třetí třetiny.

Na vás bylo vidět, že hrajete s velkou chutí.
Jasně, chtěl jsem tady vyhrát. Dokonce jsem vypsal odměny pro kluky, když v Budějovicích vyhrajeme.

Sociální sítě

Do zápasu proti Kladnu nastoupíme v této sestavě!

PREVIEW: Motor dnes sehraje přípravný zápas s Kladnem. Hrát se bude na příbramském stadionu, přímý přenos bude možné sledovat na...

Motor si včera poradil s nejlepším celkem našich jižních sousedů - @ecrbs. Trefily se i dvě z nových posíl - Lukáš Vopelka a...

Před 95 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Ladislav Horák. V A týmu hrál 2 sezony (1954-56), cca 10 zápasů, bez...