12.04.2017, Filip Kortus

Jsem strašně rád, že mi to tam konečně padlo, ulevil si Dostálek

PARDUBICE — Trpělivost přináší růže či důležité branky. Dlouho čekal Vlastimil Dostálek na další branku v dresu Motoru, až ji vstřelil ve velmi důležitém utkání. V první třetině proti Pardubicím si sjel při přesilovce mezi kruhy a poslal kotouč za Růžičkova záda, čímž poslal Motor do vedení.

Druhá venkovní výhra za sebou, tentokrát znovu na ledě Pardubic. Co více si přát?
Jsem neskutečně hrdý na svůj tým, co jsme v Pardubicích předvedli. Ačkoliv jsme druhou třetinu neodehráli ideálně, dokázali jsme se hned na začátku třetí dvakrát trefit a to rozhodlo. V závěru domácí srovnali, ždímali nás tam. Jsem moc rád, že jsme utkání vybojovali a urvali další tři body.

Klíčové byly dvě slepené branky na začátku třetí třetiny, kdy jste dokázali potrestat pardubickou obranu?
Myslím si, že ano. Dostali jsme branku pár vteřin ke konci druhé třetiny a soupeř si myslel, že nás to zlomí. Rychle jsme se z toho oklepali a parádně jsme vstoupili do třetí třetiny. Dvakrát jsme se trefili a první polovinu třetí třetiny jsme je přehrávali. Následně nás zatlačili, v přesilovce snížili. Ale my jsme bojovali, Kvaky nás perfektně držel a výborní fanoušci hnali kupředu.

Vyrovnávací branku Pardubic musel potvrdit až rozhodčí u videa. Jak jste to viděl ze svého pohledu?
Rozhodčí ho uznal, tudíž platil. Mám na to svůj názor, ale museli jsme hrát dál a neřešit, jestli měl platit nebo ne.

Poučili jste se z domácího zápasu s Pardubicemi a dokázali jste odehrát naplno celé utkání?
Doma jsme byli ve druhé třetině laxní a mysleli jsme si, že utkání odehrajeme na 1:0. Dnes jsme ve třetí třetině za vyrovnaného stavu nastoupili a vstřelili dvě klíčové branky. Jsem strašně rád, že se to povedlo. Nyní to musíme potvrdit doma s Karlovými Vary.

Dalším pozitivem na utkání je, že se netrefovala pouze první lajna?
Konečně to spadlo i naší formaci. První lajna to tahá celou baráž, padalo jim to a nám se to nedařilo. Dneska naše lajna dala dvě branky, ale je jedno, kdo góly dává. Jsme jeden tým a jedeme jeden za druhého.

Trefil jste se při přesilovce z palebné pozice mezi kruhy. Secvičujete to takto?
Když se to Žigovi otevře, tak jde do střely. Jestliže jde hráč s ním, naznačí a přihraje mi. Já už si s tím musím poradit. Konečně už mi to tam padlo, hrozně jsem se střelecky trápil.

Při tréninku a i předzápasovém rozbruslení trénujete střelu z podobné pozice. Je to tedy odměna za nekonečnou snahu a píli?
Psychika dělá hrozně moc, šancí jsem už měl opravdu hodně. Ne a ne, aby to tam spadlo. Trápil jsem se sám se sebou. Na tréninku můžete nastřílet dvě stě puků, ale když to ze zápasové situace nevyplyne, tak se zachováte jinak než na tréninku.