ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.08.2017, Tisková zpráva

Budvar aréna má nový návštěvní řád, kontroly budou důkladnější

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Bezpečnost je jednou z nejdůležitějších otázek, kterou musí v dnešní době řešit pořadatelé sportovních akcí. I ČEZ Motor České Budějovice tak společně s policií ČR a majitelem haly připravil nový návštěvní řád, který zcela jasně definuje to, jak by se fandové měli chovat při hokejových zápasech. Zásadní změnou budou zejména důkladnější kontroly u vstupů.
Velká část fanoušků už to v Budvar aréně zažila při mezinárodním turnaji Carlson Hockey Games. Do haly neprošel nikdo, kdo nebyl důkladně zkontrolován. "Kontroly u vchodů musí být pečlivější, je to jedna z věcí, které nám policie zdůrazňovala, a je to pochopitelné. Fandové tak ale musí počítat s tím, že to zabere nějaký čas, a neměli by nechávat příchod na hokej na poslední chvíli," vysvětluje klíčovou změnu Petr Schwarz, majitel společnosti PS Patrol, jež bezpečnost během hokejových duelů zajišťuje. V důsledku by ale časový úsek strávený u vstupu neměl být o mnoho vyšší, protože klub přešel na nový způsob kontroly vstupenek a permanentek, který je podstatně rychlejší.

Bezpečnost v Budvar aréně je na velmi vysoké úrovni, a to i díky kamerovému systému, který je instalován na nejcitlivějších místech arény. "Kamerový systém už se nám při některých situacích velice osvědčil. Dosud jsme naštěstí, až na jeden případ, nemuseli sahat k důraznějším krokům, jako je například zákaz vstupu do haly. Ale i na to jsme připraveni, na což bych rád upozornil každého, kdo by chtěl návštěvní řád porušovat," popisuje Petr Schwarz.

Diváky podle marketingového průzkumu i ohlasů pálily některé problémy, které klub intenzivně řeší. "Vnímáme, že je velkým problémem házení kelímků s nápoji, jistě nikdo nechce jít domů politý od piva, ale zároveň je pro nás poměrně dost složité odhalovat viníka. Jako ideální řešení vidíme zavedení zálohovaných kelímků, které společně s Budvarem v letošní sezoně odstartujeme," odhaluje jednu z chystaných změn ředitel marketingu a PR Tomáš Kučera. "Další stížnosti se týkaly prostorů pro kouření. Řešením, minimálně na začátku sezony, budou vrácenky, s nimiž se budou moci lidé volně pohybovat venku. Nicméně je třeba myslet na to, že při návratu do haly budou opět podrobeni kontrole," dodává Kučera.

Zároveň je ale nejpodstatnější věcí vzájemný respekt fanoušků mezi sebou. Ten je vždy základem dobré atmosféry a bezproblémového průběhu zápasů. A fandové Motoru jsou v tomto směru jedni z nejlepších.
Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…