MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.08.2016, Matěj Mayer

Budvar aréna hostí městské derby! Za David Servis nastoupí Hanzal a Gulaš

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Možnost uskutečnit městské derby mezi kvalitními mužstvy ze třech nejvyšších tuzemských lig je v českých luzích a hájích záležitost velmi raritní. Zhlédnout zajímavé utkání, které bude okořeněné o účast hvězd českého hokeje Martina Hanzala s Milanem Gulašem, budou moct diváci na soutoku Vltavy a Malše ve čtvrtek. Utkání mezi Motorem a David Servisem bude zahájeno v 17:40! Vstupné je 60 Kč, pro držitele permanentních karet zdarma.

Po letech v kraji se David Servis dočkal postupu do 2. ligy

Městský rival, který dlouhá léta využíval jako svůj domácí zimní stadion Budvar arénu, byl založen roku 1990 jako SKP České Budějovice. Po pouhých třech letech došlo ke změně názvu na HC Donau České Budějovice a současný název nese ještě donedávna krajský klub od roku 1999. Krajskou ligu hrál David Servis od sezony 2002–03 a působil v ní nepřetržitě až do loňského ročníku, na jehož konci si vybojoval účast ve 2. lize. Za tým si během jeho existence zahrál například Luboš Rob starší, jenž nyní trénuje juniorku Motoru, nebo Martin Štrba s Františkem Bombicem, kteří koučují první tým Motoru.

David Servis usiloval o účast ve 2. lize delší dobu, konečně se dočkal až v uplynulé sezoně, kdy měl na krajskou ligu opravdu nabitý kádr. Ten přešel v play-off, hraném vždy na dvě vítězná utkání, postupně přes Soběslav (9:3 a 9:3) ve čtvrtfinále, přes Český Krumlov (12:2, 3:4 a 12:3) v semifinále a jednoznačnou záležitostí bylo pro servismany i samotné finále s Milevskem (6:0, 7:4). V kvalifikační části porazili svěřenci Rudolfa Suchánka staršího hned dvakrát Letňany, Louny i Mělník. Za celé play-off i kvalifikační část tak prohráli jedinkrát a slavili zasloužený postup do třetí nejvyšší soutěže.

V týmu servismanů bývalý i současní hráči Motoru

Jak se dalo očekávat, náročnost zápasového programu ve 2. lize neumožnila některým hráčům loňského kádru pokračovat, a tak se David Servis letos představí se značně obměněným mužstvem. K jeho zkvalitnění přispěje i spolupráce s Motorem, kterému se výpomoc v podobě ohrávání mladších hráčů či hokejistů po zranění zamlouvá. „Podpora Motoru je pro nás po postupu velmi důležitá, proto jsem moc rád, že jsme se sešli a ke všeobecné spokojenosti jsme se dohodli na tom, jak bude konkrétně spolupráce vypadat,“ netajil radost z dohody i majitel David Servisu a bývalý prezident HC České Budějovice Jaroslav David.

V týmu městského rivala už tak začala přípravu početná skupinka bývalých hráčů a odchovanců Motoru. Mezi ně patří třeba obránci Petr Škopek, Milan Břečka, Josef Matoušek nebo útočníci Jiří Bárta, Pavel Samohejl či Jiří Ferebauer. Rýsuje se zkrátka zajímavý kádr, jenž bude pro městské derby s Motorem ještě obohacen o hvězdy českého hokeje Milana Gulaše a Martina Hanzala, který si ve formaci zahraje po boku svého bratra Jiřího. Zahajovací šestku by měli doplnit obránci Josef Jindra a Petr Zich, v brance se představí Hynek Kůdela.

Kromě toho za David Servis nastoupí někteří současní hráči Motoru, jít by se mělo o gólmana Petra Spáčila, útočníky Jakuba Babku a Ladislava Marka či další mladíky. „Domluvíme se s rozhodčími, aby se pískalo třeba trochu přísněji. Aby si mohly oba týmy vyzkoušet přesilovky i oslabení. Chceme však zachovat klasický průběh zápasu, abychom do něj uměle nevstupovali,“ prozradil trenér Motoru Antonín Stavjaňa pro Českobudějovický deník.


3. přípravné utkání

ČEZ Motor České Budějovice

HC David Servis České Budějovice

čtvrtek 11. srpna 2016, 17:40
Budvar aréna

Sestava David Servisu z posledního utkání

Spáčil (31. Vojta) – Břečka, Jindra, Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Kozák – Cikán, Suchánek, Samohejl, Ferebauer, Jiří Bárta, Vylíčil, Daniel Mikeš, Šesták, Fleischman, Točík, Sumerauer, Zvoník

Městské derby ještě vyšperkuje účast útočníka Arizony a reprezentanta Martina Hanzala

David Servis v přípravě ještě nezaváhal

O tom, že nebude čtvrteční soupeř Motoru hrát v 2. lize druhé housle, nasvědčují dosavadní přípravné duely. Ty sice zatím stihl David Servis jen dva (stejně jako Motor), v obou případech si ale počínal suverénně. Nejprve sestřelil Písek přesvědčivě 7:3, poté si vyšlápl dokonce na o něco silnější Tábor, který loni pošilhával po postupu do WSM ligy.

David Servis – Písek 7:3 (2:1, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky 2. Ferebauer (Jiří Bárta), 7. Kozák (Jiří Bárta, Vylíčil), 28. Samohejl (Sumerauer), 32. Šesták, 34. Sumerauer (Kozák, Suchánek), 36. Bílek (Šesták), 58. Šesták (Jindra) – 17. Sýbek (Vlček, Vlk), 33. Vlček (Jirků), 44. Sýbek (Vlček, Červinský)

David Servis – Tábor 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky 6. Ferebauer (Škopek, Zich), 54. Šesták (Vojta), 56. Samohejl (Suchánek, Ferebauer) – 59. Seidl (Heršálek, Krätzer)

Sociální sítě

Je tu další MOTORÁCKÝ PODCAST! Milan Gulaš vypráví o svých začátcích, o tom, jaký byl floutek, ale i o tom, jak ho zejména...

40. narozeniny slaví René Vydarený! V ČB 11 sezon, 578 zápasů, 50 gólů, 172 bodů, 75 +/- bodů a 390 TM. Člen bronzového týmu 2008...

Martin Hanzl doposud svou hokejovou kariéru prožíval na severu Čech. Do extraligy naskočil v Litvínově a strávil tam pět sezón....

Brankář Motoru Jiří Patera se může stát vítězem Zlatá helma SENCOR za uplynulou sezónu! Jestli se vám jeho zákrok líbil, můžete...