BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.05.2023, Michal Špírek

Atraktivní zápasy v přípravě Motoru! Doma se utká hned se dvěma finskými týmy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Letní příprava hokejistů Banes Motor je v plném proudu a znám je už i program přípravných zápasů před startem nové extraligové sezóny. Motor by jich měl sehrát celkem devět, a to proti extraligovým týmům, dvěma celkům z finské nejvyšší soutěže, proti rakouskému Salcburku a generálku pak 6. září doma proti prvoligové Jihlavě. Šest ze zápasů se odehraje v Českých Budějovicích, šanci vidět Motor při zápase s extraligovým soupeřem ale budou mít i ve Strakonicích a Milevsku.

První přípravný zápas sehrají České Budějovice na strakonickém stadionu proti Plzni, a to 8. srpna. Už o dva dny později budou mít fanoušci Motoru možnost navštívit utkání, ve kterém Čihákovi svěřenci změří síly s KooKoo, klubem, který se v poslední sezóně probojoval do čtvrtfinále nejvyšší finské soutěže. Na soupisce KooKoo jsou mimo jiné dva Češi, brankář Nick Malík a útočník Radek Koblížek.

Dalším srpnovým přípravným zápasem bude utkání na ledě Komety Brno ve čtvrtek 17. srpna. Hned v pátek pak Jihočeši vyzvou v Budvar aréně dalšího zahraničního soupeře, a to Salcburk. Motor se s ním utká v přípravě už třetí rok v řadě. Salcburk má za sebou mistrovskou sezónu, ve finále ICE Hockey League předčil italské Bolzano 4:3 na zápasy. Loni Motor porazil rakouského soka 3:2, předloni padl 2:4.

Ve čtvrtek 24. srpna bude soupeřem Motoru Sparta, hrát se bude v Milevsku! V úterý 29. srpna přijde od tradičních 17:30 na řadu další domácí zápas, k odvetě dorazí brněnská Kometa. A v Budějovicích se půjde v předmětný týden na hokej ještě jednou. Ve čtvrtek 31. srpna totiž přijede soused z Rakouska, další tradiční protivník Motoru z přípravy, Linec. Motor jej naposledy porazil 6:4 a 4:1.

Další chuťovkou pro českobudějovické příznivce bude střetnutí se slavným finským klubem Kärpät Oulu! Zápas se v Budvar aréně odehraje v neděli 3. září od 17:00. Ten v poslední sezóně vypadl v předkole v sérii s KooKoo. Oulu má dva zástupce ve finském týmu na mistrovství světa, za tým ze severního Finska hraje útočník Marko Anttila a obránce Atte Ohtamaa. Souboj s Kärpätem jistě už něco napoví o formě budějovického celku před startem extraligy.

Úplnou generálkou bude 6. září středeční zápas Motoru s prvoligovou Duklou Jihlava.

"S programem přípravných zápasů jsme spokojeni. S možností zahrát si s finskými týmy přišel Jirka Novotný a já okamžitě souhlasil. Člověk si vyzkouší jiné mančafty, pro hráče je to zpestření, že nenastupují jen proti týmům, které potkávají v lize. Přijedou kvalitní zahraniční týmy, jsme za to hodně rádi," sdělil hlavní trenér týmu Banes Motor Ladislav Čihák.

Sociální sítě

SVĚT MOTORU je nový projekt, který má za cíl propojit hokejový klub Motor s obcemi a městy, kde je tradičně spousta fanoušků....

SVĚT MOTORU je nový projekt, který má za cíl propojit hokejový klub Motor s obcemi a městy, kde je tradičně spousta fanoušků....

40. narozeniny slaví bývalý útočník a dnes rozhodčí Tomáš Micka. V ČB 1 sezona (2009-10), 30 zápasů, 5 gólů (navíc rozhodl 1...

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický útočník (a dnes extraligový rozhodčí) Tomáš Micka. V A týmu hrál v 1 sezoně...