ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku – 5. díl

Magnitogorsk - Šok, který si připravila česká osmnáctka ve čtvrtfinále proti Kanadě, obletěl hokejový svět. Svěřenci Davida Bruka dokázali po famózním výkonu vystrnadit z turnaje javorové listy a v sobotu se porvou o finále. K výhře pomohl skvělým výkonem i obránce Motoru Vojtěch Doktor.

O senzačním postupu před Kanadu

Byli jsme pasováni do role jasného outsidera, takže nám nezbývalo nic jiného, než tomu přizpůsobit taktiku. Řekli jsme si, že chceme hrát především z dobré obrany. To se vyplatilo, Kanada napadala ve dvou hráčích a zapomínala bránit. V první třetině jsme toho využili a šli do vedení. Druhá branka nám dodala větší klid, a i když soupeř snížil, tak jsme věřili ve výhru a vybojovali jsme to. Všichni jsme na ledě nechali všechno a byl to úžasný zážitek.

O nekonečném střídání ve druhé třetině

Ve druhé třetině nás Kanada na chvíli zavřela v pásmu a nám se nedařilo osvobodit. Jelikož jsme měli střídačku na druhé straně, tak jsem to k ní měl nejdál ze všech a na ledě jsem zůstal skoro pět minut. Dvakrát jsme vyhodili na icing a celé to skončilo, až když spoluhráč vyhodil kotouč a dostali jsme dvě minuty. V tomto zápase jsem měl i další zajímavé momenty. Jednou jsem mohl vyrazit do samostatného úniku, jenže se ke mně vraceli protihráči a nakonec jsem zakopl o modrou čáru. (úsměv) V poslední minutě jsme ještě měli velký závar před naší brankou. Společně s brankářem jsme kotouč zalehli a pevně ho drželi před brankovou čárou. Kanaďané ještě doráželi, ale Lukáš Dostál ho přikryl tělem a sudí přerušil hru.

O soupeři v semifinále

Po čtvrtfinále jsme měli ještě jednu noc v Magnitogorsku, další den jsme se vrátili zpět do Čeljabinsku. Trénink jsme neměli, na led půjdeme až v den zápasu. V semifinále nás čeká Amerika, kterou jsme u nich na turnaji porazili vysoko 6:2, a myslím si, že by nám mohla svědčit. Pokud budeme hrát se stejným nasazením, tak máme šanci uspět.

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…