ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.04.2018, Filip Kortus

Zápisník Vojtěcha Doktora z mistrovství osmnáctek v Čeljabinsku – 2. díl

Čeljabinsk - Vstup do turnaje se českému týmu do osmnácti let nepovedl. V úvodním duelu podlehl tým Davida Bruka Slovensku, ve druhém zápase smolně padl i s domácím Ruskem. V Čeljabinsku panuje skvělá atmosféra, diváci jsou slyšet především při zápasech svých oblíbenců. Více přiblížil aktér obou utkání Vojtěch Doktor.

O úvodním duelu se Slovenskem

Do turnaje jsme nevstoupili dobře. Nebyli jsme na soupeře připraveni, Slováky jsme podcenili. Vlétli na nás, hned v páté minutě jsme vyfasovali nešťastný faul do konce utkání. Podle mého to bylo přísně hodnoceno, trest byl nepřiměřený. Ovlivnilo to celé utkání. Dvakrát jsme v oslabení inkasovali a už se to s námi vezlo. Slovensku celkově přálo štěstí při zakončení, dali gól snad ze všeho. Naproti tomu my jsme trefili třikrát tyčku a nepadlo nám tam skoro nic. Ve hře pět na pět jsme byli rovnocenným soupeřem, ale Slováci hráli obětavěji a to nejspíš rozhodlo.

O těsné prohře s Ruskem

Další den jsme začali úplně jinak. Bojovnost nám oproti zápasu se Slovenskem nechyběla. Začali jsme dobře, po první třetině jsme vedli a dlouho se hrálo vyrovnané utkání. Předvedli jsme povedený výkon, až ve třetí třetině nám trochu došly síly a Rusové toho využili. Umožnili jsme jim dvě šance, které se jim podařilo proměnit. V závěrečných minutách jsme ještě měli možnosti srovnat, ale v power play jsme se trefili jen jednou. Škoda, nějaký bod jsme mohli urvat.

O atmosféře v aréně

Jak fandili Rusové v zápase proti nám, to bylo něco, co jsem ještě nikdy nezažil. Sedm a půl tisíce diváků spustilo „Russia, Russia“ a hala se otřásala. Až se nám z toho klepala kolena, jaký to byl řev. Věděli jsme, že bude vyprodáno, připravovali jsme se na to, ale stejně je těžké to nevnímat. V závěru jim hodně pomáhali, hnalo je to kupředu.

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…