ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.04.2018, Klub

Příprava na novou sezonu začala, začátek v rukou kondičních expertů

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Uplynulá sezona byla kratší, než si kdokoli v klubu představoval. O to dřív ale zase začíná sezona 2018-19. Jedenadevadesátý ročník českobudějovického klubu odstartovaly jako tradičně testy. "Kluci absolvovali funkční testy a wingate, následovat budou ještě testy silové," odhaluje program testování kondiční trenér František Bombic. Naprostou novinkou je rozdělení týmu na tři skupiny, které budou mít speciálně uzpůsobený program.
Jednu skupinu tvoří starší hráči, momentálně například Martin Heřman, Vladimír Škoda nebo Roman Vráblík. Ty má pod patronátem kondiční trenér Tomáš Cibulka. Mladší borce jako jsou Pavel Pýcha, Petr Kváča nebo Ondřej Šulek má na starost František Bombic. "Tohle je úplně nová věc. Rozdělili jsme si tým na skupiny, aby mohla být příprava více specializovaná potřebám jednotlivých hráčů. Takhle bude probíhat vlastně po celou dobu, kdy budeme na suchu," vysvětluje Bombic.

Třetí skupinku tvoří převážně hráči mistrovského staršího dorostu a další mladíci. "U těch je třeba sladit sportovní přípravu se školou, proto začínají hodně brzy ráno a druhou fázi absolvují až po škole. Nechceme zanedbat žádnou maličkost," poodhaluje Bombic. A vlastně existuje ještě jedna skupinka, tu nemají na starost kondiční trenéři, ale lékaři. "Rok Pajič nebo Filip Vlček jsou ještě v rekonvalescenci, tam je nejprve potřeba zrehabilitovat, až poté se zapojí s ostatními," uzavírá Bombic.
Sociální sítě

Začíná víkend, tak si pojďme oddychově připomenout, jak skvělé brankáře měl náš klub v historii.5 z nich udělalo z...

Další z řad dotazníků přinesla nová brankářská posila Jan #Strmeň. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Příprava na novou sezonu odstartovala! ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

727 zápasů ?178 gólů ?306 bodů ?A teď přibudou další! Jiří Šimánek se vrací do Motoru! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…