ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
07.01.2018, Jaroslav Pešek

Snažím se na ledě nechat maximum, říká Martin Novák

Budvar aréna zažila mimořádný večer. Souboj o první místo, legendy budějovického hokeje na ledě, spousta vzpomínek a nostalgie, ale hlavně skvělý hokej, který vyústil až v samostatné nájezdy. V těch byl úspěšnější domácí Motor. Vynikající výkon podal i navrátilec do sestavy Martin Novák

Na led jste se vrátil po třech měsících. Tak jak se vám hrálo?
Samozřejmě mě to bavilo. Po těch třech měsících, co jsem nehrál, si to užívám. Jsem rád za každé střídání a snažím se na ledě nechat maximum. Není to pro mě jednoduché. Všichni jsou rozehraní a mě tolik neposlouchají ruce. Snažím se být na ledě kratší dobu, abych se nějak nezavařil.

Zápas měl ale celkově dobré tempo…
Možná jsme mohli být trochu aktivnější. Vary na nás ze začátku vlétly, ale postupem času se to zlepšovalo. Když to vezmu z vlastního hlediska, tak jsem byl i na pár přesilovkách, takže jsem byl v dobrém tempu.

Ve druhé třetině jste mohl jít do samostatného úniku. Nakonec z toho ale nebylo nic…
Viděl jsem, že mi tam najíždí Filip Vlček, já jsem mu to chtěl ještě poslat bekhendem, ale trochu mi to uskočilo, tak jsem do toho prostě nějak plácnul. Chybí mi zatím takový ten herní přehled a zápasová praxe. To se nedá ničím nahradit.

Ve třetí třetině jste soupeře znatelně přehrávali. Čím to bylo?
Řekli jsme si, že do nich zkusíme trochu šlápnout. Zdálo se nám, že jim docházejí síly. Zvýšili jsme aktivitu a naštěstí to přineslo ovoce.


Martin Novák v utkání proti Karlovým Varům

Body: 0
Střely: 1
+/-: -1
Ice time: 12:59

Do prodloužení jste nenaskočil, ale podívaná to byla pěkná, že?
Pokoukání to bylo dobré. Škoda, že jsme nerozhodli dřív. Byly tam velké šance a Kondor (Luboš Rob) jel i trestné střílení. Hlavní ale je, že jsme to urvali.

Naopak při nájezdech jste se do výběru trenérů dostal. Věřil jste si?
Věřil jsem si. Trenér se mě zeptal, jestli pojedu, a já souhlasil. Jezdil jsem nájezdy i v Prostějově, takže jsem se toho nebál. Myslím, že trenéři také chtějí, abych se do toho dostal a nájezd mi mohl pomoct. Moc se to nepovedlo. Na poslední chvíli mi puk uskočil, takže pak jsem litoval, že jsem nezkusil spíš střelu. Už jsem to ale měl rozmyšlené. Chtěl jsem zasunout kotouč brankáři mezi nohy bekhendem, ale nepovedlo se.

Jak jste prožívali ten úvodní ceremoniál. Viděli jste ho vůbec?
Byli jsme v kabině. Snažili jsme se soustředit jenom na utkání, aby nás nic nerozhodilo.

Slyšel jste alespoň, kdo byl slavnostně vyhlašován?
Jména jsem ani neslyšel. Vím jenom, že Kytka (Lukáš Květoň), Luboš Rob starší a pan Gula dostali nějaké ocenění. Tak tyhle tři samozřejmě znám. Jinak jsem ale vůbec nevěděl, kdo se při ceremoniálu vyhlašoval.

Neležela na vás trochu nervozita, že by případná prohra mohla pokazit Motoru oslavy?
Ani ne. Snažili jsme se jen soustředit na zápas a od tohoto se oprostit.

Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…