ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.01.2018, Adam Pavlíček

První s druhým, do Budvar arény přijedou k retro zápasu Karlovy Vary

Stěží byste v druhé nejvyšší hokejové soutěži v České republice hledali atraktivnější duel. Motor slaví devadesát let od založení klubu, což oslaví retro zápasem s Karlovými Vary. Utkání je již vyprodané. Sledovat ho budete moct skrze placený přenos nebo skrze klasický textový přenos. Více o programu k retro utkání si můžete přečíst zde. A přijďte včas, slavnostní úvod začně chvíli po půl páté. Informace o celostadionové choreografii najdete níže.

Karlovy Vary

Že zápasu nebude chybět náboj, to je jasné již při pohledu na ligovou tabulku. Českobudějovičtí se dlouhou dobu přetahují o vrchol tabulky právě s Energií. Jak je jistě všem známo, nyní je na špici Motor, což ale budou chtít Karlovarští právě ve speciálním retro utkání změnit. Energie, stejně jako Motor, vstoupila do roku 2018 vítězně. Ačkoliv se hlavně v první třetině v domácím utkání proti Havířovu trápila, nakonec dokázala zvítězit a po výsledku 3:1 si připsala tři body. I díky nim se nyní drží za českobudějovickým týmem zpět jen o dva body. Stejně je na tom ale také Kladno.

Budeme-li počítat i loňskou baráž, tak se tito dva soupeři potkali v dohledné době šestkrát. Z toho se dvakrát mohli radovat Karlovarští, čtyřikrát poté českobudějovičtí hokejisté. Oba vzájemné duely v probíhající sezóně šly na konto Motoru. Aby se tak stalo i s tím třetím, budou si muset svěřenci Mariana Jelínka pohlídat Tomáše Rachůnka nebo Jakuba Fleka. Pozor si budou ale muset dát také na produktivního obránce Matice Podlipnika, který ještě v minulé sezóně hrál ve Francii a nyní není ve WSM lize daleko od průměru jednoho bodu na zápas.

Sestava karlovarské Energie z minulého utkání s Havířovem

F. Novotný – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, T. Kvapil, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý, Gorčík – Vachovec, M. Zadražil, Osmík

.

Z tábora českobudějovických hokejistů

S pohledem na tabulku mohou být fanoušci Motoru spokojení. V posledních osmi utkáních hrál klub z jihočeské metropole venku čtyřikrát, z toho se z výhry radoval třikrát. Padl jen ve Vsetíně. Zdá se, že venkovní duely už by tedy mohly jít Motoru o něco lépe, než tomu bylo v první polovině soutěže. I forma Českobudějovických není vůbec špatná. Z posledních deseti utkání jich zvládli rovnou osm. Skvělé výkony předvádí Václav Nedorost, jenž si připsal již třicet čtyři bodů.


37. kolo

ČEZ Motor České Budějovice
-
HC Energie Karlovy Vary

Sobota 6. ledna 2018, 17:00, Budvar aréna

Poslední vzájemné utkání

WSM liga, 24. kolo, pondělí 20.11.2017, 17:30

HC Energie Karlovy Vary - ČEZ Motor České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 11. Flek (Gríger, Krejčí), 27. T. Rachůnek (Podlipnik) – 1. M. Bárta (F. Novák), 7. Heřman, 23. Vampola (Pavlin). Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. Diváci: 2787. Střely na branku: 31:22.

České Budějovice: Kváča – F. Novák, Kučný, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Galamboš, Rob, Jonák – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, L. Květoň.

Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Tuominen, Skuhravý, Davídek – Stloukal, Kverka, Kohout.

A ještě vzkaz od kotelníků:

CELOSTADIONOVÁ CHOREOGRAFIE K OSLAVĚ 90. VÝROČÍ KLUBU

- Na své sedačce nalezne drtivá část fanoušků v Budvar aréně metalizovanou fólii v jedné z klubových barev, případně v barvě zlaté. Rozložení fólií na sedačkách je třeba striktně dodržet, proto žádáme fanoušky, aby si fólie vzájemně neprohazovali ani jinak neničili.
- Součástí výroční choreografie je také plachta větších rozměrů, která se rozvine nad hlavami fanoušků v jedné části tribuny "C", prosíme tedy všechny zde sedící diváky o trpělivost a spolupráci nejen při jejím rozvinutí, ale i během její prezentace.
- Se začátkem 1.komerční přestávky a po úspěšném rozvinutí plachty proběhne po odpočítání kotle hromadné zdvihnutí všech fólií nad hlavy fanoušků, fólie prosím držte nad hlavami nejméně po dobu jedné minuty.
- Všem zúčastněným fanouškům děkujeme za spolupráci.
Sociální sítě

Naši junioři byli včera vypomáhat v lese u Rudolfova. Firma Lesy a rybníky města České Budějovice si dvouhodinovou brigádu našich...

V sobotu 23.6. se představí Motor od 15:00 na zeleném pažitu ve Strunkovicích nad Blanicí v exhibičním utkání proti domácímu...

První den výdeje permanentek na sezonu 2018-19 začal. Pan Firman, věren rodinné tradici dlouhé 90 let, už potěšil novou kartou...

Českobudějovický odchovanec Roman #Horák mění dres, hrát bude v nejvyšší švédské lize. twitter.com/Hokej_cz/statu…