ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.10.2017, Jaroslav Pešek

Do zápasu jsme dali vše, říká Timothy Crowder

Ve šlágru jedenáctého kola mnoho gólů nepadlo, přesto byl k vidění dobrý hokej. Gólový účet utkání otevřel kanadský snajpr Timothy Crowder. Hosté sice dokázali vyrovnat, ale jen pár vteřin před koncem první části vstřelil vítězný gól Lukáš Květoň. Utkání pro klubový web hodnotil střelec první branky Timothy Crowder.

V posledním venkovním utkání na ledě Ústí se hráčům s okřídleným M na prsou branku vstřelit nepovedlo. Dle slov Timothyho Crowdera to ale nebylo vinou nedostatku snahy. „I v minulém zápase jsme makali, ale prostě to tam nepadlo. Dnes jsme si uvědomovali, že proti nám stojí silný soupeř, dali jsme do toho vše, a proto jsme vyhráli,“ říká střelec první branky.

Možná poprvé v sezóně nepřijel do Budvar arény hostující tým jen bránit. Hráči Karlových Varů dokonce motoráky vcelku výrazně přestříleli poměrem 24:12. „Vary mají silný tým a dnes to dokázaly. Měly hodně šancí a mohly vyhrát stejně jako my. My naštěstí dali o jeden gól více,“ komentuje Crowder s tím, že hokej se hraje na góly. Počet střel nerozhoduje.

Kanadský útočník se po zápase v Ústí propadl sestavou do třetí útočné formace, kde nastoupil s Martinem Heřmanem a šestnáctiletým Matějem Tomanem. Právě budějovický benjamínek přispěl k úvodní brance asistencí. „Vybojoval kotouč v rohu, pak Martin Heřman střílel, ke mně se odrazil puk, zachytil jsem ho na hokejce a podařilo se mi objet brankáře a dát gól,“ popisuje gólovou situaci Crowder.

Timothy Crowder v zápase

Body: 1
Střely: 2
Hity: 0
+/-: +1
Blokované střely: 1
Ice time: 14:29

Rozhodně není tajemstvím, že Crowder do Motoru přišel především jako střelec, od kterého se očekávali góly. Zatím je za očekáváním a sám si to uvědomuje. „Když přijdete do týmu jako střelec, je vždy těžké, když se tolik nedaří. Snažím se makat, jak jen to jde a dostávat se do dobrých střeleckých pozic. Je pravda, že se mi moc proměňovat šance nedaří. Budu na tom dál pracovat a doufám, že se to vyplatí.“

Jedním z Crowderových světlých momentů v utkání s Karlovými Vary byla situace, ze třetí třetiny, kdy naznačil střelu a následně sám obešel dva obránce soupeře. Zakončit se mu sice nepodařilo, ale akce samotná je známkou toho, že kanadský útočník získává sebevědomí. „Cítím se stále lépe, je to ale všechno o té tvrdé práci. Teď se musím zaměřit na to, abych se dostával více do šancí. Když dostanu puk, snažím se udělat si lepší místo a něco s tím provést,“ přiznává Crowder.

Už ve středu zajíždějí hráči na led dalšího z favoritů soutěže, tedy na Kladno. „Určitě to bude těžký zápas. Kladno má dobrý tým. Musíme do utkání vstoupit stejně bojovně jako do zápasu s Vary. Jen tak můžeme uspět,“ burcuje hráč s číslem 19, který na závěr nezapomněl pochválit vynikající fanoušky. „Fanoušci jsou skvělí. Vždy se nám hraje lépe, když je máme v zádech. Dnes přišlo více než 6200 diváků a to je pro nás opravdu pocta,“ ukončuje Timothy Crowder.

Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...