MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
10.06.2016, Klub

V nové sezoně s několika změnami, hýbat se bude i se zápasy

ČESKÉ BUDĚJOVICE — WSM liga už zná svůj jízdní řád a diváky čeká hned několik změn. Tou asi největší je prodloužení alá NHL ve třech hráčích na obou stranách. Uvažuje se také o individuálních statistikách, které se sbírají zatím pouze v extralize. Zrušena však byla listopadová reprezentační pauza a hrát se bude i proti Světovému poháru, který se ovšem hraje v září až pozdě večer.
Největší změnou bude prodloužení ve třech hráčích v poli, to bylo schváleno i v mezinárodních zápasech, a tak kluby souhlasily i se zavedením ve WSM lize. Jinak se udály změny už jen v rozlosování. "Trochu nás mrzí, že nebyla zachována listopadová reprezentační přestávka. Nejen proto, že by teoreticky mohli chybět někteří mladíci nominovaní do národního týmu, ale také se díky tomu hrálo víc duelů kolem vánočních svátků, což bylo velmi atraktivní pro diváky," vysvětluje důvody mírné nespokojenosti generální manažer Stanislav Bednařík. Českobudějovičtí fandové ale o nějaký ten vánoční duel možná nepřijdou. "Určitě budeme některé zápasy muset přeložit, hned ten první domácí 9. září by šel proti velké akci Vltava žije, což bychom nechtěli. V listopadu pak je v Budvar aréně ledová show, které také budeme muset ustoupit, změny v termínovém rozpisu tak ještě budou," dodává Bednařík.

Fandové se mohou těšit na populární akce jako je retro zápas nebo utkání pro děti. Klub čeká také nejedno kulaté jubileum. "Letos chceme uspořádat retro utkání k 70. výročí otevření zimního stadionu v Českých Budějovicích, který je momentálně nejdéle fungujícím stadionem v Česku. Akci má zájem podpořit i město, kterému Budvar aréna patří, a zájem o vysílání duelu má předběžně i Česká televize, musíme jen najít správný termín a soupeře. A ještě jedno pěkně kulaté číslo, čtrnáctý duel v sezoně bude přesně 3000. soutěžní zápas klubu v historii, zatím to vychází na domácí duel se Slavií," přidává statistické zajímavosti ředitel marketingu Tomáš Kučera. V nové sezoně, která začně 7. září a základní část skončí 13. února, je zkrátka na co se těšit.
Sociální sítě

Střelec na B12 ?Zdeněk Doležal se vrací do Motoru a podepsal víceletou smlouvu.Vítej, Zdendo! ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Lukáši, to byla doba! Vítej doma ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

40. narozeniny slaví Michal Vondrka! V ČB 5 sezon, 135 zápasů, 21 gólů, 37 bodů a 36 TM. Člen vítězného pohárového týmu 2000 a...

Povídali jsme si s útočnou posilou JAKUBEM STRNADEM ?? (Foto: rytirikladno.cz)hcmotor.cz/clanek.asp?id=…