19.01.2016, Matěj Mayer

Dojde i počtvrté na nájezdy? Motor ve středu hostí Litoměřice

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Po deseti dnech se vrací do Budvar arény prvoligový hokej. Hokejisti Motoru jako aktuálně druhý tým tabulky pohostí v rámci 42. kola WSM ligy HC Stadion Litoměřice a vězte, že nás čeká opravdu napínavá bitva. Vždyť ve všech třech letošních vzájemných soubojích se hrál tvrdý hokej a pokaždé utkání dospělo až do samostatných nájezdů! Nenechte si ujít středeční mač, jehož úvodní buly je na programu od 17:30.

O soupeři – HC Stadion Litoměřice

Středečnímu soupeři Jihočechů patří v tabulce WSM ligy devátá příčka a o motivaci bodovat má tedy postaráno. Se 60 body jsou Litoměřice na dostřel jak pátému Přerovu (65 bodů), tak jedenácté Třebíči (55 bodů). Svěřenci Miloše Říhy mladšího se můžou pyšnit statistikou, podle níž dovolují soupeřům jen necelých 32 střel na svého brankáře v utkání a v tomto ohledu jim hned za Kladnem patří druhá pozice. Jejich pozici před nadcházejícím duelem také posiluje fakt, že na hřištích soupeřů se Severočechům daří výrazně lépe než doma. Se 30 body získanými na venkovních hřištích patří mezi pětku nejlepších mužstev.

Po Novém roce odehrály Litoměřice už pět zápasů a třikrát se radovali z vítězství. Nejprve ale prohráli v Kadani (0:3), poté vyhráli třikrát v řadě – s Třebíčí (4:3), v Mostě (4:1) a dokonce i na ledě silné Jihlavy (1:0). V posledním kole však nevyužily výhodu domácího prostředí v souboji s Havířovem. Litoměřice mohou nově počítat s Tomášem Hornou, který naposledy působil na Kladně. Už na konci uplynulého roku mužstvo Stadionu posílil také českobudějovickým fanouškům dobře známý obránce Milan Toman.

Takto dopadl Martin Procházka, v té době nejproduktivnější hráč Litoměřic, po ataku Roka Pajiče v prvním zápase na ledě Budvar arény. Letošní vzájemná utkání došly ve všech třech případech až do samostatných nájezdů – 4:5sn, 4:3sn a 3:2sn.

V posledním kole Litoměřice hostily Havířov, který na ně v tabulce ztrácel pouhý bod. Už od první třetiny ale bylo ve vedení AZet a otěže utkání nepustilo ani na chvíli z rukou. „Do utkání jsme vstoupili špatně a celou hru jsme dost podcenili. V podstatě by se dalo říct, že jsme čtyřicet minut vůbec nehráli. Nedařilo se nám dohrávat souboje a celkově to byla bída. Hrát jsme začali až deset minut před koncem zápasu,“ řekl pro klubový web Aleš Krátoška, který v mládeži Český Budějovic ještě poměrně nedávno působil. Havířov vedl dlouho 3:0 a měl zápas pod kotrolou, minutu před koncem však svou premiérovou trefou alespoň upravil výsledek právě Krátoška. „Dnes jsme sehráli velmi špatné utkání a kromě gólmana by se dalo říct, že nikdo z hráčů nepředvedl dobrý výkon. Za takového stavu je těžké se do zápasu nějakým způsobem vrátit,“ uvedl Miloš Říha.

41. kolo: LITOMĚŘICE – HAVÍŘOV 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Krátoška (Kristl, Toman) – 18. Kanko (Punčochář, Hudeček), 33. Štumpf (Maliník, Punčochář), 42. Kotala (Sedláček, Kalus).

Sestava: Pavelka – Toman, Hronek, Šulc, Jank, Pavlas, Plášil, Bílek, Mikliš – Kalla, Kristl, Doležal – Nedvídek, Švagrovský, Beránek – Kopta, Berger, Přeučil – Půlpán, Rousek, Krátoška

42. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

HC Stadion Litoměřice

středa 20. 1. 2016, 17:30
Budvar aréna

Tentokrát bude v Hyde parku odpovídat na vaše dotazy Roman Vráblík. Už se těší na vaše otázky.

Posted by HC Motor České Budějovice on Monday, 18 January 2016

Z tábora Motoru

Motor doma vyhrál šestnáctkrát z dvaceti pokusů v základní hrací době. Jedním z mužstev, které uloupilo nějaký bod z Budvar arény, byly právě v prvním vzájemném střetnutí Litoměřice. S partnerským klubem Hradce Králové bylo utkání na jihu Čech hodně vypjaté, zvláště pak po ostrém zákroku Roka Pajiče, za který obdržel slovinský forvard trest do konce utkání. A právě Pajič by se měl po zranění, během kterého vynechal tři zápasu, znovu vrátit do hry. Na marodku naopak přibyl osmnáctiletý křídelník Tomáš Guman, jenž si v Prostějově zlomil klíční kost.