30.11.2012, Pavel Kortus ml.

CEB-SLA 3:0 - Jihočeši zabrali v pravý čas a skolili Slavii

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté českobudějovického Mountfieldu zvládli důležité utkání se Slavií, které vyhráli 3:0. V hodně bojovném utkání se na regulérní branku čekalo až do 36. minuty, kdy kotouč dorazil do sítě Martin Hanzal. Ve 47. minutě přidal druhý zásah Václav Prospal a stejný hráč obstaral za dalších čtyřicet dva vteřin třetí gól Jihočechů. Zbytek utkání už si Českobudějovičtí pohlídali a připsali do tabulky důležité tři body.

Jihočeši rozehráli důležité utkání aktivně a od úvodních minut svého soka přehrávali. Mountfield si vytvořil i několik závarů před slávistickým brankářem Furchem, ale žádný z nich nedotáhl k vedoucí brance. Slavia byla prakticky neškodná. Velká příležitost se Pražanům naskytla až v závěru první části, kdy dostali možnost zahrát si rovnou minutu přesilovku pět na tři. Trenér hostí Vladimír Růžička si vzal oddechový čas, ale domácí trio se ubránilo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Oproti první periodě se Jihočechům nepovedl vstup do třetiny a domácí kouč Draisaitl si vybral oddechový čas. Brzy na to domácí rozehráli přesilovku a Milan Michálek dostal tečí vysoké přihrávky kotouč do sítě. Branka však nebyla uznána pro hru vysokou holí domácího forvarda, o čemž se sudí Hribik ani neporadil s kolegou u videa. Mountfield byl i nadále lepším celkem, zejména při střídáních Hanzalovy formace byl tlak místy až drtivý. Jihočeši se dočkali v 36. minutě. Při signalizované výhodě vystřelil od modré čáry Ptáček, brankář Furch kotouč pouze vyrazil a nekrytý Martin Hanzal ho v klidu zasunul do odkryté klece. A když nedokázal skórovat po Ferencově hrubici Hertl, tak si domácí nesli do šatny po čtyřiceti minutách zasloužené vedení.

Na startu třetí třetiny domácí ubránili početní výhodu a ve 47. minutě navýšili své vedení. Milan Michálek se dostal do zajímavé pozice, kličkou se zbavil obránce a připravil ideální pozici pro Václava Prospala, jenž nezaváhal a posunul Mountfield blíže ke třem bodům. Výhra se Jihočechům přiblížila za dalších čtyřicet dva vteřin. V přesilovce vyzval Hanzal ke skórování Václava Prospala, který na Furcha nevyzrál, ale slávistický obránce Kolařík si kotouč srazil do vlastní branky. Branka nakonec byla připsána právě Prospalovi.

Domácí byli na koni, Knotek s Kotalíkem své zajímavé možnosti nevyužili. Zajímavý večer v Budvar aréně okořenila bitka Andrew Ference s Poletínem. Kanadský bek si nenechal líbit, že mu slávistický mladík sebral hokejku a odmítl mu jí vydat zpět. O vítězi pěstního souboje nemohlo být sporu, Ference neměl konkurenci. Jihočeši už zbytek duelu bez problémů dohráli a měli i další šance, jež zůstaly bez gólového efektu. Po důležitých třech bodech se Slavií čeká Mountfield v neděli další domácí utkání s Vítkovicemi (17).

35:17 Hanzal Prospal Ptáček
46:28 Prospal Michálek Hanzal
47:10 Prospal Hanzal Kotalík