MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.06.2012, Miroslav Mayer

Do velkého hokeje bez mládežnické reprezentace

Č. B u d ě j o v i c e - Nedávno jsme zjišťovali, jak dopadli hráči, kteří hráli v mládežnických výběrech na mistrovství světa. Tentokrát se podíváme, kteří hráči si nikdy na vrcholném mládežnickém turnaji nezahráli, nebo dokonce vůbec nereprezentovali a přesto se jim podařilo zahrát si extraligu v juniorském věku a odehrát dokonce více zápasů v nejvyšší soutěži. Ze současného kádru je to třeba Lukáš Květoň.

Od sezóny 2000/2001 se takových hráčů v týmu Českých Budějovic moc neobjevilo. V tomto časovém úseku to bylo jen devět hokejistů. Jedná se o hráče, kteří si zahráli extraligu ještě v juniorském věku. Překvapením možná je, že v seznamu jsou tři brankáři. Kromě Josefa Kučery všichni ostatní dosud hokej hrají a mohou tak počty svých startů ještě zvyšovat. Každopádně z porovnání s pravidelnými reprezentanty v mládežnických kategorii vyplývá, že pokud hráč hrál na vrcholném turnaji mládeže jeho cesta vzhůru byla jistější a až na výjimky se tito hráči dostali v hokejové kariéře hodně vysoko. Zároveň je vidět, že hráč, který unikne pozornosti reprezentačních trenérů může hrát i v juniorském věku extraligu.

Hráči, kteří odehráli alespoň 10 zápasů extraligy v juniorském věku

Josef Kučera (1981) - premiéra v nejvyšší soutěži v sezóně 2000/2001. Celkem odchytal 34 zápasů v nejvyšší soutěži a později působil například v Písku a Jindřichově Hradci. V mládežnických výběrech nehrál.

Lukáš Květoň (1982) – nikdy v mládežnických výběrech nereprezentoval. V extralize se pohybuje od sezóny 2002/2003. Stálá opora kádru HC MOUNTFIELD.

Vladimír Škoda (1983) – nikdy reprezentační dres neoblékl. Odehrál jednu sezónu v OHL a v nejvyšší soutěži odehrál 93 utkání za České Budějovice a Vsetín. V loňské sezóně hrál na Slovensku v Martině. Premiéru měl v sezóně 2002/2003.

Jan Chábera (1984) – reprezentoval za výběr do sedmnácti let, kde má sedm startů a jeden start má i za osmnáctku. V lize debutoval v sezóně 2003/2004. Chytal ještě za Spartu, Kladno a Lublaň.

Milan Gulaš (1985) – odehrál pět zápasů za výběr do devatenácti let a stejný počet i za dvacítku. MS se nezúčastnil. Do extraligy naskočil v sezóně 2003/2004. Odehrál i třicet zápasů v USHL.

Roman Vráblík (1990) – nikdy nereprezentoval. Premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl v sezóně 2008/2009 ve skupině o udržení. Dosud odehrál celkem 19 zápasů a je v kádru HC MOUNTFIELD i pro příští sezónu.

Jiří Ferebauer(1990) - odehrál šest zápasů za osmnáctku. Premiéru v nejvyšší soutěži měl v sezóně 2008/2009. Dosud odehrál 19 zápasů s bilancí 1+1. V loňské sezóně působil v Písku.

Šimon Hrubec (1991) – za mládežnické reprezentace nenastoupil. V extralize má na svém kontě 5 zápasů. Premiéru měl v sezóně 2009/2010. Loni byl oporou Třebíče a v příští sezóně bude působit ve Třinci.

Jakub Marek (1991) - nikdy si v reprezentaci mládeže neobjevil. V loňské sezóně si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži a v příští sezóně by mohl počty startů ještě navýšit.

Sociální sítě

Využijte možnosti poslat svůj dotaz trenéru Jaroslavu Modrému ??hcmotor.cz/otazky.asp?od=…Na našem webu pak najdete i fotogalerii...

Je tu další motorácký offline rozhovor! Využijte možnosti zeptat se JAROSLAVA MODRÉHO na to, co vás zajímá. Hlavní trenér Motoru...

Jáchyme hoď ho do stroje, Vesničko má středisková, Dědictví aneb Kurvahošigutntag. České filmové klasiky patří k nejoblíbenějším...

Před 90 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Miloň Paderta. V A týmu hrál 9 sezon, cca 90 zápasů, v nichž vstřelil 16...