15.08.2011, Matěj Mayer

Starší dorost vyhrál turnaj v Pardubicích

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice se ve dnech od 13. do 14. srpna 2010 zúčastnili turnaje v Pardubicích. Kromě českobudějovického týmu také do ČEZ arény zavítaly týmy Olomouce, Zlína, Liberce a samozřejmě se účastnil i hostitelský tým Pardubic. Na tradičním předsezónním klání kralovalo mužstvo Českých Budějovic!

Českobudějovičtí starší dorostenci vyplnili srpnový víkend turnajem v Pardubicích. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 3x15 minut. HC České Budějovice dosud v přípravě ani jednou neprohrály a svou neporazitelnost dlouho držely i na tomto turnaji. V prvním utkání si poradily s Olomoucí 4:2. Soupeř sice v utkání vedl, ale českobudějovičtí dokázali zápas obrátit na svou stranu a výsledek mohl být klidně i vyšší.

České Budějovice – Olomouc 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Góly a nahrávky: 4. Ruda (Prokeš), 15. Švec (Krcho), 21. Švec (Bílek), 29. Šesták (Suchánek).
Střely na branku: 20:21. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1.

Druhý zápas hráli Jihočeši ještě ten samý den večer. Soupeřem byli liberečtí Bílí Tygři. Utkání bylo dlouho vyrovnané a po první třetině byl stav 1:1. Ve 26. minutě vstřelil rozdílovou branku Emil Švec a na jeho trefu už soupeř odpověď nenašel. Liberec ale byl rozhodně kvalitním soupeřem.

České Budějovice – Liberec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly a nahrávky: 9. Prokop (Švec), 26. Švec (Záhora).
Střely na branku: 19:19. Vyloučení: 2:2. Bez využití.

Ve třetím utkání na turnaji našli českobudějovičtí poprvé během přípravy přemožitele. Stalo se jím mužstvo Zlína, které vstoupilo do utkání velmi dobře a po první třetině vedlo 1:0. Na začátku druhé části srovnal Karel Vácha, ale to nestačilo. Zlínští se dvěma brankami dostali do vedení a stav 3:1 byl nakonec i konečný.

České Budějovice – Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly a nahrávky: 21. Vácha.
Střely na branku: 18:21. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.

V posledním zápase na turnaji se představili HC České Budějovice proti domácímu mužstvu Pardubic. Utkání bylo dlouho vyrovnané a rozhodla ho až branka Davida Bílka, která dala českobudějovickým náskok o jeden gól. Pardubice si ještě v závěrečných sekundách odvolali brankáře a srdnatě dobývaly branku střeženou brankářem Havlátkem. Jihočeši se ubránili a mohli se radovat z výhry 3:2.

České Budějovice – Pardubice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly a nahrávky: 4. Švec (Bílek, Záhora), 27. Záhora (Švec), 35. Bílek (Záhora).
Střely na branku: 23:27. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0.

Po tomto utkání sice pro Jihočechy turnaj skončil, ale o umístění zatím jasno neměli. Poslední utkání totiž ještě čekalo Zlín a kvůli špatnému vzájemnému zápasu, by při případném zlínském vítězství, skončili českobudějovičtí druzí. Olomouc byla ale naštěstí nad síly Zlína a po výsledku 2:0 pro Olomouc se mohl starší dorost HC České Budějovice radovat z prvního místa!

Cenu pro nejlepšího útočníka turnaje převzal českobudějovický centr Emil Švec, který byl zároveň se čtyřmi góly i nejlepším střelcem turnaje.