01.01.2008, Miroslav Mayer, Petr Havlátko

Sedmáci vyhráli mezinárodní turnaj v Havlíčkově Brodě

Č. B u d ě j o v i c e / H. B r o d - žáci sedmé třídy ve dnech 26. - 27. 12.2007 vyhráli dobře obsazený turnaj "O pohár Martina Čecha" v Havlíčkově Brodě. Dokázali se prosadit v konkurenci týmů z Dubnice nad Váhom, Trenčína, Havlíčkova Brodu a Pardubic i přesto, že byl tým vedený trenéry Formánkem a Čechem nejmladším mužstvem na turnaji.

Již od začátku turnaje se jevili hráči Trenčína jako největší favorit na vítězství, když s přehledem poráželi jeden tým za druhým rozdílem třídy. Tento stav trval až do souboje s HC České Budějovice, kdy českobudějovickým hráčům šlo v tomto utkání o všechno. V případě prohry mohli skončit v celkovém pořadí až na čtvrtém místě, naopak v případě vítězství s větším gólovým rozdílem by se posunuli na první post. Od začátku utkání se strhla na ledě bitva na ostří nože, kdy fyzicky urostlí a starší hráči Trenčína měli převahu a dvakrát se ujali vedení, na které budějovičtí vždy velmi rychle dokázali gólově odpovědět. V závěru 1. třetiny se naopak ujali vedení 3 : 2. Do 2. třetiny vstoupili trenčínští s odhodláním vyrovnat a rychle rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale ve své aktivitě zapomínali na zadní vrátka a toho dokonale využil tradiční střelec Luboš Rob, který své brejky neomylně zakončoval. V rychlém sledu za sebou se dostal do tří úniků a stanovil stav utkání po 2. třetině na 6 : 2. Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako dvě předcházející tzn. převahou Trenčína, kterou naši hráči čelili s vypětím všech sil podpořené výborným výkonem brankáře a hlavně hodně produktivním Lubošem Robem, který po ojedinělém úniku upravil na 7 : 2 a soupeř dokázal do konce zápasu pouze zkorigovat na konečných 7 : 3. Toto vítězství nám stačilo na vítězství celého turnaje právě před mužstvem Trenčína, kdy při shodném počtu bodů rozhodlo v náš prospěch vzájemné utkání. Při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen nejlepší brankář turnaje Petr Havlátko a nejužitečnější hráč turnaje Luboš Rob z týmu HC České Budějovice.

Výsledky turnaje:

HC Č.B. – Dubnice 5:3 branky HC Č.B. – Prokeš, Beneš, Pašek, Koupal, Rob.

HC Č.B. – Pardubice 3:2 branky HC Č.B. - Prokeš, Koupal, Rob.

HC Č.B. – H. Brod 0:1

HC Č.B. – Trenčín 7:3 branky HC Č.B. – Rob 4, Prokeš, Ťoupal, Pašek.

Celkové pořadí: 1. HC Č.B., 2. HC Trenčín, 3. Dubnice, 4. Havlíčkův Brod, 5. HC Pardubice.

Sestava mužstva HC Č.B.: Havlátko, Kadlec L. – Piegl, Ťoupal, Drbohlav, Kadlec A., Břečka, Kutiš, Malovec – Vácha, Prokeš, Rob, Žáček, Koupal, Pašek, Beneš, Carva, Suchánek, Werner. Trenéři: J. Formánek a F. Čech