Nečekal jsem, že přijdu na řadu takhle brzy, říká po draftu nadšený Hoch

Do Utahu totiž Štěpán Hoch míří na týdenní nováčkovský kemp. Po oznámení svého jména prožil neskutečně nabitých několik hodin, během nichž potřeboval zařídit vše potřebné. Možná mu tak ani nestihlo dojít, jak vysoko se na draftu umístil. Svůj draft ale Hoch hodnotí s nefalšovanou skromností: "Znamená to pro mě hrozně moc, ale zároveň se na to nechci nijak upínat, chci se soustředit na to, abych každý den byl lepším hráčem."
Draft sledoval Hoch společně s tátou a kamarády. Podle indicií věděl, že by jeho jméno mohlo na draftu zaznít. "Už tam bylo docela vysoké procento, že by to mohlo vyjít. Ale určitě jsem nepočítal s tím, že to vyjde už ve třetím kole. Jsem za to extrémně rád," nezastírá Štěpán Hoch.
Českobudějovický útočník byl před draftem v kontaktu s vícero kluby, ale v cílové rovince před dnem D, tedy před dnem výběru, byl nejaktivnější právě klub z Utahu. Hocha si dokonce pozval do Salt Lake City na testy, aby si mohl útočníka důkladně proklepnout. A už tato cesta na Hocha udělala dojem, poprvé přišel do přímého kontaktu se světem NHL. "Organizace na mě zapůsobila velmi dobře, je to úplně něco jiného než tady v Česku. Jsem jim vděčný za to, že si mě pozvali. Pro mě byl nezapomenutelný zážitek," shrnuje Hoch a určitě se nezlobí, že právě nejnovější klub NHL si ho vybral do své organizace. Teď jsou před Hochem další velké zážitky. A je jen na něm, aby se nyní v co nejlepším světle předvedl mezi ostatními nováčky na kempu. I to rozhodne o jeho nejbližší budoucnosti.