09.12.2022, Michal Špírek

Dorost zvládl napínavou přestřelku, Humeník nasbíral pět bodů

Proti Hvězdě Praha vstoupili Jihočeši do utkání katastrofálně. Ve 13. minutě, po gólu inkasovaném při své vlastní přesilovce, prohrávali už 0:3 a došlo ke střídání brankářů. Pak se ale hosté probrali, do konce prvního dějství ztráceli už jen jeden gól. Třemi góly poté Motor skóre otočil ve svůj prospěch. Bláznivému zápasu ale nebyl konec, Hvězda dokázala srovnat krok a jako rozhodující se tak ukázala až Šimonova trefa z 51. minuty. Hvězdou zápasu byl ale Matyáš Humeník s bilancí 2+3. Humeník se díky tomu stal nejproduktivnějším hráčem dorostenecké extraligy, Samuel Drančák je třetí. Motor ve skupině o účast v play-off dál drží stoprocentní bilanci, z pěti zápasů má na kontě 15 bodů.