29.08.2022, Denisa Józsová

PLZ - CEB 4:1 - Ani druhý zápas s extraligovým soupeřem nepřinesl výhru

Hokejisty Motoru čekal druhý přípravný duel ve dvou dnech, tentokrát s extraligovou Plzní. Trenér Jaroslav Modrý do něj poslal obměněnou sestavu oproti včerejšímu utkání. Pikantní zápas to byl především pro Martina Dzierkalše a Filipa Přikryla, kteří před touto sezónu přišli právě z Plzně. Jihočeši dokázali na západě Čech vstřelit jen jednu branku, o tu se postaral Filip Přikryl.

Vstup do utkání měla lepší Plzeň, která si připsala první větší šanci hned v první minutě. Na střed hřiště si sjel Jan Schleiss, avšak na první branku si museli fanoušci ještě počkat. Každopádně jako první se prosadili právě domácí hokejisté, když hráli po faulu Přikryla přesilovou hru. Od modré vypálil Petr Zámorský, jeho pokus ještě tečoval Samuel Bitten a na změnu směru nemohl Hrachovina reagovat – 1:0. Škoda měla následně ještě další zajímavé šance, ovšem jihočeský gólman tyto pokusy zlikvidoval. A tak přišel trest. Filip Přikryl zachytil touš ve středním pásmu, jel na gólmana, kterého překonal zakončením mezi betony – 1:1. Pro Přikryla to byl první zásah v dresu Motoru, navíc na jih Čech přišel právě ze západu Čech. Po první periodě tak byl stav vyrovnaný.

Domácímu celku vyšel vstup do druhé části skvěle, jelikož se prosadil už po minutě a několika sekundách. Meyer poslal křižnou přihrávku na Aleksiho Rekonena, jehož rána z první se zastavila až v síti – 2:1. Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Martins Dzierkals, avšak na Svobodu si nepřišel. Za Budějovice mohl vyrovnat také Matěj Toman, jenž se dostal k dorážce po zákroku gólmana, jenže neuspěl. Následně si oba celky zahrály přesilovou hru, jenže využili ji jen západočeští hokejisté. Baránkův pokus se odrazil k Janu Schleissovi, který ještě posunul puk na Petra Kodýtka. Ten už měl pře sebou jen prázdnou branku a navýšil náskok domácího celku na dva góly – 3:1. To se stalo pouhou minutu před koncem druhé části, a tak se šlo do kabin za dvougólového vedení Plzně.

Navýšit své vedení mohli domácí hokejisté v další početní výhodě, ale Tomáš Mertl ani nadvakrát nedokázal dostat puk za brankovou čáru. Krátce nato se u tyčky objevil osamocený Aleksi Rekonen, ale Dominik Hrachovina se proti jeho zakončení dokázal přesunout. Na druhé straně se v gólové šanci objevil Lukáš Pech, avšak trefil jenom tyč domácí branky. Budějovice potřebovaly na konci utkání tlačit, jenže místo toho znovu inkasovaly, a to v oslabení. Petr Zámorský dostal nabito a postaral se o definitivní tečku – 4:1. Motor tak neporazil ani druhého extraligového soupeře.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla z naší strany výborná, měli jsme spoustu šancí a tlak. Pak jsme od toho ustoupili, hra nebyla zase optimální. Je to od nás takové ve vlnách. Stále se učíme systém, ale nesmíme od toho ustupovat. V průběhu prostřední části a i úvodu poslední periody jsme z toho ustoupili úplně zbytečně. Ale byly tam pasáže, které vypadaly tak, jak by měly. Spokojenost tedy je, Motor přijel v silném složení, je to dobré vítězství pro sebevědomí a další práci.“

Jaroslav Modrý (HC Motor ČB): „Bylo to pro nás utkání, které jsme potřebovali. Aby se kluci sžili s rychlostí extraligy a rychlostí těch rozhodnutí na ledě, abychom byli do soutěže připravení. Ukázalo to o našich hráčích spoustu věcí, jak si hledají svojí roli v týmu. Máme plno nových kluků, kteří si hledají své místo a minuty. A s tím si nyní hrajeme a dáváme to do kupy, aby to mělo hlavu a patu.“