12.12.2021, Petra Bicková

CEB - KLA 3:2 - K důležité výhře nad Kladnem pomohl dvěma góly Valský

České Budějovice přivítaly na svém ledě Kladno. Pro oba týmy bylo 32. kolo extraligy velmi důležité. Nakonec tři body zůstávají na jihu Čech. Dvěma góly přispěl k výhře Jakub Valský. Nezapomeňte hlasovat v anketě Hvězda zápasu na našem webu!

V úvodu měl o trochu více práce kladenský brankář Bow. První střelu zaznamenal Jindřich Abdul. Na druhé straně stojí za zmínku šance Nicholase Hlavy po špatné rozehrávce Bindulise. V patnácté minutě se ke střele dostal také Roman Vráblík, který vypálil od modré, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a puk skončil v Bowově síti. Radost však netrvala dlouho, jelikož sudí gól neuznal kvůli útočícímu hráči v brankovišti, kterým byl Jiří Novotný. Budějovičtí si ale nakonec spravili chuť, a to v poslední minutě první třetiny. Ke kotouči se dostal Jakub Valský, který překonal Bowa a poslal domácí do vedení.

Druhou část utkání ovlivnily tři přesilovky domácích, dvě z nich byly za příliš hráčů na ledě. Hned v té první rozebrali hráči Motoru bránící čtveřici a na konci kombinace byl Lukáš Pech, který dal na 2:0. Kladno se rychle oklepalo a během dvou minut vyrovnalo po gólech Jaromíra Pytlíka a Nicholase Hlavy na 2:2. V tu to chvíli začalo být utkání zajímavější a šance se střídaly na obou stranách. Několik výborných zákroků zaznamenal domácí brankář Hrachovina. V poslední vteřinách třetiny se řítil na kladenskou branku Ondráček, ale gól nedal.

V poslední části hned v úvodu si zahráli dvakrát hráči Kladna přesilovou hru. Ovšem nenaložili s ní moc dobře. Největší šanci měl Jiří Novotný s Vondrkou, kteří se ocitli v přečíslení dva na jednoho. Bow jim ovšem svým zákrokem radost pokazil. Motor se ovšem dočkal v 50. minutě, kdy po chybě hostů zakončil sólo Jakub Valský a na dvakrát překonal gólmana hostů. Asistenci k třetí brance si připisuje i gólman Dominik Hrachovina. Tři minuty před koncem třetí třetiny šli domácí do čtyř a nabídli Kladnu šanci skórovat z přesilové hry. Hosté podpořili svůj závěrečný tlak i odvoláním brankáře. Domácí vše ustáli, i díky Hrachovinovým zákrokům, a zvítězili. Tři body zůstávají v Budvar aréně.

Jaroslav Modrý (trenér, Motor): „Přistoupili jsme k zápasu s patřičným respektem. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale ve druhé třetině jsme měli výpadek a soupeř vyrovnal. Ve třetí třetině jsme našli cestu k vítězství, když jsme zvládli výborně tři oslabení a podržel nás gólman. Jsme rádi, že do reprezentační přestávky jdeme s pozitivní náladou.“

Jiří Burger (trenér, Kladno): „Bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů není v pohodě. Hrál se hodně urputný zápas, který nenabídl moc hokejovosti. Odehráli jsme podle našich představ deset minut ve druhé třetině. Zbývajících padesát ne, proto se vracíme bez bodu.“