MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.12.2021, Adéla Hejdová

Dorost se popere o play-off. Snažíme se odstraňovat nedostatky, říká Milan Dančišin

Po úvodní části extraligy dorostu skončili českobudějovičtí dorostenci v desetičlenné skupině Střed na 6. místě s 26 body. Z osmnácti zápasů se jim podařilo vyhrát osmkrát. Ovšem několik zápasů s lídry tabulky jim uniklo pouze o jediný gól. O celé první části jsme si popovídali s hlavním trenérem Milanem Dančišinem. A jaký program čeká na Motor teď?

Dorostenci ztratili několik bodů se Slavií, Táborem, Pardubicemi, Jihlavou, Spartou nebo Hradcem, kde prohráli buď o jediný gól v základní hrací době nebo po samostatných nájezdech. „S první části soutěže moc spokojeni nejsme, nejvíce nás mrzí prohra s Táborem a dvě prohry se Slavií, kvůli kterým jsme se neumístili mezi prvními čtyřmi týmy,” ohlíží se Dančišin. Kde byl problém? „Naše výkony šly neustále nahoru, bohužel se nám stále nedaří proměňovat tutové šance. Víme kde máme nedostatky, v trénincích na nich pracujeme a snažíme se je odstraňovat,“ zhodnotil hlavní trenér .

Od 11. 12. je v rozpisu mistrovských zápasů dorostu třítýdenní mezera, ale to neznamená, že by dorostence čekala pauza. „Vánoce využijeme k tomu, abychom nabrali fyzičku. Máme pro kluky připravená čtyři přátelská utkání a kluky čeká náročný vánoční program,“ odhaluje Milan Dančišin. A jaké cíle vidí před týmem? „Samozřejmě vyhrát skupinu a zahrát si v play-off,“ doplňuje.

Soupiska dorostu Motoru:
Brankáři: David Cinka, Šimon Kurz.
Obránci: Philip Fábera, Adam Gřegořek, Lukáš Kubík, Petr Schmidtmayer, Jakub Šíma, Dominik Vachun, Lukáš Váňa, Martin Willman.
Útočníci: Vojtěch Aulický, Samuel Drančák, David Hohenberger, Štěpán Hoch, Matyáš Humeník, Viktor Kotalík, Tomáš Lukeš, Dominik Postl, Vít Schuppler, Tomáš Strnad, Alan Šimon.

Systém soutěže:
Jelikož se Motor nevešel v základní fázi ve své skupině Střed do nejlepší čtyřky a skončil na 6. místě, bude se muset o účast v play-off ještě poprat. Společně s týmy na 5.-10. místě ze skupiny sehrají dorostenci celkem 20 utkání (čtyřkolově každý s každým). Nutno podotknout, že všechny výsledky z první části zůstávají. Vítěz této skupiny společně se dvěma dalšími vítězi z ostatních skupin (Západ a Východ) se přidají k dvanácti nejlepším týmům z republiky (to jsou týmy, které skončily na 1. - 4. místě po první části) a přidá se k nim i jeden tým, který bude nejlepší z druhých míst. V nejvýhodnější pozici jsou ze skupiny Střed Pardubice, které mají jen o 3 body více než Motor. Naopak poslední dva týmy z každé skupiny sestoupí do Ligy dorostu. Týmy, které budou na čtvrtém místě a nejhorší z třetího místa čeká ještě skupina „o umístění na 21. - 24. místě“, kde se utkají dvoukolově každý s každým a dva nejslabší půjdou do baráže proti dvěma nejlepším týmům Ligy dorostu. Motor se ve skupině „O účast v play-off - D“ potká s Pardubicemi, Táborem, Technikou Brno, pražskou Kobrou a Havlíčkovým Brodem.

Pořadí - o účast v play off – D:
Pardubice 29 bodů 61:53
České Budějovice 26 bodů 61:58
Havlíčkův Brod 17 bodů 46:60
Kobra Praha 11 bodů 40:80
Technika Brno 8 bodů 35:105

Nejproduktivnější hráči:
Matyáš Humeník 24 bodů (9+15) Viktor Kotalík 21 bodů (13+8) Samuel Drančák 19 bodů (8+11) Dominik Vachun 16 bodů (8+8) David Hohenberger 8 bodů (4+4)

Sociální sítě

50. narozeniny slaví bývalý obránce Jiří Hála. V ČB 4 sezony, 68 zápasů, 3 góly a 6 bodů. Člen postupového týmu 1992 a bronzového...

Před 100 lety se narodil Vintíř Němec. V ČB 9 sezon, cca 100 zápasů, 77 gólů. Člen mistrovského týmu 1951 a bronzového týmu 1953....

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…Jiří Patera v předminulé extraligové sezoně oblékal dres Motoru, než se vrátil zpátky do Ameriky.. V...

O víkendu jsme hráli fotbalovou exhibici v Nemanicích, mrkněte do fotogalerie! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…