26.09.2021, Marek Baloun

CEB–MLB 1:6 - Jihočeši doplatili na nedisciplinovanost i chyby v obraně

Ačkoliv se Budějovice houževnatě bily, trápila je chybovost a nedisciplinovanost. Hosté s býválým kapitánem Motoru Pavlem Pýchou naopak předvedli dobrou sehranost a v Budvar aréně si otevřeli střelnici.

Jihočeši se od počátku utkání drali dopředu, už v první minutě se Abdul hnal do útoku, ale zastavil ho ofsajd. Následně se v šanci ocitl Václav Karabáček, puk musel ale odevzdat obraně. Následně ale šel na trestnou Martin Beránek a Boleslav faul mladého Jihočecha potrestala. Pavel Pýcha vystřelil z poměrně velké vzdálenosti, do jeho střely ještě vložil hůl Jakub Kotala a Dominik Hrachovina na jeho teč nedokázal zareagovat. V páté minutě dostali i domácí početní výhodu, dopadla ale tragicky. Po chybě v obraně se totiž k puku dostal Pavel Kousal a napodruhé zasunul bekhendem kotouč za Hrachovinu. Motor ale také zahrozil skrze svého kapitána Milana Gulaše. Ten nejprve z pravého kruhu trefil obránce, druhý pokus z voleje pak jen těsně minul tři tyče. Další pokusy už se minuly účinkem.

Budějovice tlačily i po přestávce, opět se ale projevila nedisciplinovanost. Roman Vráblík odešel na trestnou lavici a sedm sekund po jeho návratu se Boleslav opět radovala. Maris Bičevskis si najel před branku, následně dostal přihrávku a přesně zamířil do protipohybu Dominika Hrachoviny. Opakovaný záběr ukázal, že přihrávka Bruslařů přišla z ofsajdu, trenérská výzva na tento přestupek se ale letošní sezónu ještě nezavedla a sudí tak museli velmi zpěněného Jaroslava Modrého uklidnit slovy, že oni nemají pravomoc svůj výrok nějak přezkoumávat. To dostalo Motor do ještě většího stresu a byť Středočechy okupovali, situace zbytečně překombinovali a Jan Růžička měl jednoduchou práci. Budějovičtí se nakonec dočkali radosti. Přihrávku Milana Gulaše si hostující obrana před Hanzlem srazila do branky. O tři minuty později se mohli domácí radovat znovu, když se do samostatného úniku dostal Jiří Ondráček. Jeho razantní střela ale skončil těsně mimo branku. Středočeši ale znovu udeřili. Po dobré kombinaci od vlastní branky se dostal před samotného Hrachovinu opět Maris Bičevskis a prostřelil gólmana pod rukou.

Do třetího dějství se do budějovické klece postavil Jan Strmeň a i vepředu o akce nebyla nouze. Zvlášť po faulu Pýchy se domácí usadili v soupeřově třetině, jak Štencel, tak Abdul a ani Gulaš se neprosadili. Poté Jan Dufek využil toho, že ho nikdo z domácích nepokryl a ze Strmeňova pravého kruhu dvojku Budějovic prostřelil. Ani to Boleslavi nestačilo a využili další početní výhodu, když se od modré trefil exbudějovický Pavel Pýcha. Domácí tým ještě v závěru dostal přeslovku, ale to skončilo jen u Růžičky a hrozivý výsledek 1:6 to už nijak nezměkčilo.

Jaroslav Modrý (Motor): „Soupeř našel cestu k vítězství a nezbývá, než mu pogratulovat. My jsme měli špatný vstup do utkání. Boleslav je velmi dobře bruslící a připravený tým. My jsme dnes neměli detaily. Druhý gólman Honza Strmeň je součástí týmu, proto jsme mu dali šanci ve třetí třetině. Někdy mužstvo takové momenty nakopnou. Michal Vondrka je v péči lékařů. Uvidíme, jak to s tím bude.“

Radim Rulík (Mladá Boleslav): „Povedl se nám vstup do utkání, měli jsme lepší pohyb než v předcházejících utkáních venku. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, ale klíčové bylo, že jsme inkasovali jen jeden gól. Navíc se nám povedlo odjet a dát čtvrtou branku. Ve třetí třetině už jsme byli zodpovědnější a dotáhli zápas do vítězného konce.“