MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
03.07.2021, Michal Špírek

Junioři a dorost v první části přípravy využívali i led v Budvar aréně

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Mládežnické kategorie juniorů a dorostu absolvovaly v průběhu května a června úvodní část letní přípravy. Co k jejímu průběhu a přístupu svých svěřenců sdělili trenéři Turek a Dančišin?

JUNIOŘI

Kategorie juniorů ve středu s posledním červnovým dnem ukončila první část letní přípravy. Josef Turek, který do sezóny povede nejstarší mládežnickou kategorii jako hlavní trenér, je s průběhem přípravy a přístupem svých svěřenců spokojen. Letní příprava juniorky odstartovala 3. května, hráči nyní dostanou volno a 19. července začne příprava na ledě. "Na začátku jsme absolvovali tři týdny na suchu, kdy ještě platily restrikce, nemohli jsme do uzavřených prostor a trénovali jsme venku ve skupinách. Poté už jsme se dostali i na led, kde to bylo zaměřeno více na hru, kluci dlouho nehráli a po hře byli hladoví," upozorňuje Turek na fakt, že mládežnické kategorie měly příležitost připravovat se i na ledové ploše Budvar arény. "Jak se ale říká, chtěli jsme nabruslit kilometry, dbali jsme hlavně na kondiční stránku, aby příprava splnila svůj účel. Dříve se vesměs příprava dělala dva měsíce jenom na suchu, tentokrát jsme se seznámili s kombinovanou letní přípravou, proloženou ledem," přibližuje hlavní kouč juniorky.

Mládežnický hokej dostal pandemií covidu velkou ránu, když byly soutěže minulou sezónu záhy po startu ukonceny. O to více natěšení ale mladí hokejisté byli na start letošní přípravy. "Hráči se jevili velmi dobře, měli velkou chuť do tréninků. Přišli kvalitně připravení a i fyzické testy, které jsme dělali, tak dopadly do sezóny velmi dobře. To ale samozřejmě není to gró, rozhodovat se bude na ledě," zdůrazňuje Turek. Kdo z týmu zazářil po fyzické stránce nejvíce jmenovitě hodnotit nechce: "Je totiž důležité připravit celý tým, aby v něm výkonnost mezi jednotlivými hráči neskákala. A nám se povedlo kluky připravit fyzicky dobře jako tým. Při porovnání běhu na 1500 metrů byli letošní junioři nejlepší za posledních minimálně šest let. Testy ale nebudou rozhodovat o tom, kdo bude v jaké pětce hrát a jakou pozici bude mít na ledě. To je něco jiného, testy nám slouží k tomu, aby byl položen dobrý fyzický základ do sezóny. Abychom neměli dobré hráče, ale slabě připravené. A tým je po fyzické stránce připraven dobře," chválí si Josef Turek.

Juniorka má před sebou náročnou sezónu. "Budeme chtít hráče výkonnostně posunout. V obrovské konkurenci, kdy některé týmy mají v kádru hráče, kteří už okusili extraligu dospělých, nebo první ligu, tak my máme méně zkušený tým. Budeme chtít naši hru založit na fyzické, kondické stránce a týmovosti," říká Turek.

DOROST

Stejně tak má za sebou úvodní část přípravy kategorie dorostu, kterou povede hlavní trenér Milan Dančišin. "Kluci měli náročný program, volno měli prakticky pouze o sobotách.Odvedli výborný kus práce, všichni trénovali s maximálním úsilím a nasazením. I my jsme měli kombinovanou přípravu, od neděle do středy jsme chodili na led, od pondělí do pátku k tomu byla klasická suchá příprava. Testy prokázaly, že jsme trénovali dobře, kluci jsou na sezónu připravení," věří Dančišin.

Dorost absolvoval v posledním červnovém týdnu i soustředění v Kovářově. "Sloužilo i k tomu, aby se tým sžil a kluci se poznali," přibližuje trenér a pokračuje: "Ukázalo se, že by letošní tým měl držet pohromadě, že vytvořil velmi dobrou partu". Dančišin si rovněž pochvaluje, že s ním na přípravě týmu spolupracovali nejen jeho asistenti Rostislav Kadlec, Adam Vylíčil a Vladimír Caldr, ale silový trénink vedl kondiční trenér Petr Červený, kompenzační a posilovací cvičení poté Andrea Veselá. "Svým kolegům chci za výbornou spolupráci poděkovat," říká Dančišin.

Dorostenci si nyní čtrnáct dní odpočinou, i když i na dobu volna obdrželi udržovací tréninkový program. K pokračování přípravy se tým sejde v neděli 18. července, následující den pak odstartuje přípravu na ledě. Už v červenci také sehraje dorost první přátelské zápasy.


Na chod českobudějovické hokejové akademie nově dohlíží z pozice sportovního ředitele Patrik Martinec. "Akademie, co jsem zatím stačil poznat, funguje na velmi dobré úrovni a hráčům vytváří výborné podmínky pro jejich další rozvoj," chválí si Martinec. Ten je vděčný za to, že mladí hokejisté mohli konečně naskočit do řádné týmové přípravy: "Hlavní a nejdůležitější bylo, že kluci mohli okamžitě po uvolnění covidových restrikcí trénovat na ledě v Budvar aréně, což pro ně znamenalo návrat k týmovému tréninku na ledě po sedmi měsících." Patrik Martinec po konci prvního bloku přípravy mládežnických celků rovněž zdůraznil, že důležitým bodem programu akademie je připravit hráče pro A tým Motoru: "Cílem akademie je vychovávat hráče pro profesionální, případně univerzitní hokej na nejvyšší úrovni, nejlépe v dresu Motoru minimálně na jejím začátku."

Sociální sítě

50. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Zdeněk Šperger. V A týmu 5 sezon v rozmezí dlouhých 23 let (jak naznačuje i koláž),...

Dnes od 18:00 hod. hrajeme v Pardubicích, držte palce!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Před 5 lety zemřel ve věku 90 let bývalý obránce František Vacovský. V ČB 13 sezon, cca 160 zápasů, 31 gólů. Člen mistrovského...

Před 20 lety zemřel v pouhých 35 letech bývalý obránce Motoru Petr Hodek. Za A tým 7 sezon, 186 zápasů, 12 gólů, 23 kanadských...

×
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Motor České Budějovice
×
×
Dnes v 17:00 | U20
HC Motor České Budějovice
Bílí Tygři Liberec