12.08.2021, Filip Kortus, Martina Nová

SPA - CEB 4:1 - Proti Spartě bojovali mladíci včetně Jaroslava Pouzara

Hokejisté Motoru ve čtvrtém přípravném utkání na novou sezonu Tipsport extraligy nestačili na pražskou Spartu a prohráli 1:4. V Holešovicích se představila velice mladá budějovická sestava, ve které se objevili také junioři Jiří Remta, Jaroslav Pouzar a Matouš Masopust. Další přátelské utkání čeká Motor v úterý doma s Plzní.

Od prvních okamžiků měla na ledě jasnou převahu Sparta. Českobudějovický brankář Strmeň se musel ve své svatyni pořádně otáčet, aby nedovolil jít domácímu celku do vedení. Nicméně přečkal úvodní přesilovku Pražanů, ve které měl gól na hokejce Řepík, tak šanci Romana Horáka již při hře pět na pět. Zcela ojediněle si na kotouč sáhl sparťanský gólman, nicméně žádnou minelu nepředvedl, a i nezahřátý byl oporou svému celku v důležitých momentech. V závěru úvodní dvacetiminutovky se konečně povedlo Spartě proměnit tah na branku a skóre otevřel David Vitouch po ťukecu s Janem Kernem.

Pražané dokázali navázat na předchozí suverénní výkon z první třetiny a rychle si vynutili další přesilovou hru. Filip Chlapík uklidil z kruhu přihrávku Moravčíka ke vzdálenější tyči. Jenže po vyloučení druhého sparťanského střelce přišly krušné chvilky pro Spartu. Na trestnou lavici po uplynutí minuty z Chlapíkova trestu putoval ještě Polášek a domácí šli do tří. Motor dokonce puk do sítě dostal, ale rozhodčí ihned rozpažil, neboť kotouč byl do branky dopraven rukou.

Jihočechy početní převaha nakopla k aktivnější hře a síly na ledě se vyrovnaly. Dokonce v závěru druhého dějství byli aktivnější a domácí trochu ztratili koncentraci. Toho využil kapitán hostů Ondřej Slováček, jenž doklepl puk do odkryté klece. Dokonce mohlo být půl minuty před sirénou vyrovnáno po samostatném úniku Matěje Tomana, nicméně Salák tuto žhavou chvilku uhasil. Po čtyřiceti minutách se tak šlo do kabin za stavu 2:1.

Skvěle vstoupila Sparta také do třetí třetiny. Raška po čtyřiceti vteřinách hry usedl na trestnou lavici a svůj um v početní výhodě opět ukázala letní posila Pražanů. Z pravé strany se pod lapačku Strmeně již podruhé v zápase prosadil Filip Chlapík. Domácí pokračovali v aktivní hře, z čehož vykouzlili další gól. Tlakem do brány rozebrali obranu a do levého rohu se trefil Ondřej Mikliš. Následné přesilovky z obou stran zůstaly nevyužity a sparťané si dokráčeli ke druhému vítězství nad Motorem, tentokrát výsledkem 4:1.

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Výhra je samozřejmě pozitivní. Budějovice ale přijely v hodně mladé sestavě, byl to o hodně jiný zápas než na jihu Čech. Hrálo se víceméně na jednu branku, některé útočné akce jsme až přehrávali. Za výhru jsme rádi, ale branek jsme mohli dát více."

Patrik Martinec (Motor České Budějovice): "Byla to pro nás dobrá příprava, perfektní test pro naše mladé hráče. Někteří hráli první zápas v dospělém hokeji a zrovna na ledě proti Spartě. V utkání nám chyběla i větší disciplína, v tom musíme být před sezonou výrazně poctivější. Přesilové hry budou hrát v utkání se soupeři, jako je Sparta, velkou roli."